نرخ بیكاری چین كمتر شد

نرخ بیكاری چین كمتر شد

به گزارش متخصص فلز نرخ بیکاری چین به پنج درصد کاهش پیدا کرد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری چین در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن در شرایطی به ۵.۰ درصد رسیده است که در مقایسه با بازه مشابه منتهی به ماه قبل، نرخ بیکاری در این کشور ۰.۱ درصد کاهش یافته است. این نرخ بیکاری که ۰.۱ درصد کمتر از برآورد قبلی کارشناسان است، کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور در چهار ماه اخیر به حساب می آید.
طی این مدت نرخ مشارکت جوانان ۱۶ تا ۲۴ ساله با ۱.۶ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۵.۴ درصد رسید. نرخ بیکاری شهرهای بزرگ که در بردارنده متوسط نرخ بیکاری در ۳۱ شهر بزرگ چینی است هم طی این مدت به ۵.۲ درصد رسید.
میزان اشتغال زایی در نیمه نخست سال جاری حدود هفت میلیون بوده و به نظر می آید تحقق ایجاد ۱۱ میلیون شغل تا آخر سال جاری چندان دور از دسترس نباشد.
متوسط نرخ بیکاری در چین در بازه زمانی ۲۰۰۲ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۸۴ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در ارتباط با فوریه ۲۰۲۰ با ۶.۲ درصد و پایین ترین نرخ ثبت شده هم متعلق به اکتبر ۲۰۱۷ با ۳.۹ درصد بوده است.
از طرفی نرخ بیکاری در دیگر اقتصاد سرزمین چین یعنی هنگ کنگ کاهشی بوده است و نرخ بیکاری تا آخر ۱۲ ماه منتهی به می با ۰.۴ درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته به ۶.۰ درصد رسیده است.
طی این مدت شمار افراد بیکار هنگ کنگی با ۱۴ هزار نفر افزایش به ۲۳۳ هزار نفر رسیده و این در شرایطی است که با افزایش ۸۴۰۰ نفری شمار شاغلان، حالا سه میلیون و ۶۳۰ هزار نفر در این کشور شاغل هستند.
متوسط نرخ بیکاری در هنگ کنگ در بازه زمانی ۱۹۸۱ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۴۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در ارتباط با آوریل ۲۰۰۲ با ۸.۵ درصد و پایین ترین نرخ ثبت شده هم متعلق به مارس ۲۰۰۵ با ۱.۰ درصد بوده است.
منبع:

1400/04/28
08:37:50
5.0 / 5
218
تگهای خبر: اقتصاد , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات