تورم تیرماه به 44 و دو دهم رسید

تورم تیرماه به 44 و دو دهم رسید

متخصص فلز: نرخ تورم سالانه تیر ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای کشور به ۴۴.۲ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ۱.۲ واحد درصد افزایش نشان میدهد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مرکز آمار ایران جزییات تورم تیرماه را اعلام نمود به همین دلیل نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ۴۳.۷ درصد و ۴۷.۳ درصد است که برای خانوارهای شهری ۱.۲ واحد درصد افزایش و برای خانوارهای روستایی ۱.۷ واحد درصد افزایش داشته است.
کاهش نرخ تورم نقطه ای خانوارهای کشور
منظور از نرخ تورم نقطه ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. نرخ تورم نقطه ای در تیر ماه ۱۴۰۰ به عدد ۴۳.۶ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور متوسط ۴۳.۶ درصد بیشتر از تیر ۱۳۹۹ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده­ اند.
نرخ تورم نقطه ای تیر ماه ۱۴۰۰ در مقایسه با ماه قبل ۴.۰ واحد درصد کاهش یافته است. نرخ تورم نقطه ای گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی­ها و دخانیات» با کاهش ۵.۴ واحد درصدی به ۵۶.۹ درصد و گروه «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» با کاهش ۳.۴ واحد درصدی به ۳۷.۴ درصد رسیده است.
این در حالیست که نرخ تورم نقطه ای برای خانوارهای شهری ۴۲.۹ درصد است که نسبت به ماه قبل ۴.۰ واحد درصد کاهش داشته است. هم چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۴۷.۷ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۳.۸ واحد درصد کاهش داشته است.
افزایش نرخ تورم ماهانه
نرخ تورم ماهانه تیر ۱۴۰۰ به ۳.۵ درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، ۱.۰ واحد درصد افزایش داشته است. تورم ماهانه برای گروه های عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب ۳.۱ درصد و ۳.۸ درصد بوده است.
این در حالیست که نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری ۳.۶ درصد است که نسبت به ماه قبل ۱.۱ واحد درصد افزایش داشته است. هم چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۳.۲ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۰.۶ واحد درصد افزایش داشته است.
منبع:

1400/05/01
17:24:02
5.0 / 5
191
تگهای خبر: خدمات , خرید , كالا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات