وزیر تعاون،كار و رفاه اجتماعی:

روند پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی صعودی می شود

روند پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی صعودی می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: روند پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی صعودی می شود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر کار در آخرین نشست ستاد ساماندهی مشاغل خانگی در دولت دوازدهم با اشاره به سهم سه درصدی مشاغل خانگی از کل اشتغال کشور گفت: بانک مرکزی، پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه سالانه به مشاغل خانگی را تصویب و به وزارتخانه اعلام نموده که بزودی توزیع بانکی-استانی آن توسط وزارتخانه تعیین و به استانها ابلاغ خواهد گردید.
محمد شریعتمداری توضیح داد: ۳۰ درصد این منابع در اختیار ستاد توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی کشور و ۷۰ درصد برمبنای سهمیه استانی تخصیص می یابد.
وی از همه دستگاهها در توجه به توسعه مشاغل خصوصاً تلاش جهاد دانشگاهی در اجرای موفق الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی این طرح قدردانی کرد و اظهار داشت: جهاد دانشگاهی بعنوان یک نهاد توسعه ای نقش مهمی در اجرای این طرح ایفا کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بیش از ۳۵۰ هزار نفر در بخش خانگی به دنبال دریافت تسهیلات بودند که بخش عمده این افراد را بانوان می سازند، اظهار داشت: روند نزولی پرداخت تسهیلات در بخش خانگی متوقف و روند صعودی شروع شده است.
به گفته وی، پرداخت تسهیلات و توسعه اشتغال خانگی در محل زندگی، این امکان را فراهم می آورد که محصولی تولید شود و گسترش یابد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بنیاد ملی توسعه فناوری اظهار داشت: این بنیاد بعنوان نهادی تخصصی در سه بخش اصلی پژوهش، آموزش و توسعه بازار خدمات ارائه می دهد.
وی اظهار داشت: ایجاد و توسعه پلت فرم های پرورش نیروی انسانی متخصص، ایجاد و توسعه کسب و کارهای نوآور، توسعه بازار در داخل و خارج کشور و سازماندهی اجزای زیست بوم توسعه کسب وکار مبتنی بر تکنولوژی های جدید، همچون اهداف راه اندازی این بنیاد ملی محسوب می شود.
شریعتمداری اظهار داشت: در کشورهای توسعه یافته یک لوکوموتیو پیشران، خطی از کارهای تولیدی راه می اندازند و واگن های مختلفی مثل استارتاپ ها که جزو مشاغل خانگی هستند را سازماندهی و زنجیره را تکمیل می کنند.
شریعتمداری با تاکید بر اینکه مشاغل خانگی حالا در زمینه های صنعت و فناوری فعال شده اند، اظهار داشت: مشاغل خانگی تنها به تولید محصولات خانگی اختصاص ندارد بلکه فراتر رفته و در خانه ها نیز شاهد تولیدهای نوین هستیم.
وی با اشاره به اینکه سال قبل ۲ میلیارد و ۴۰۰ هزار تومان در اختیار صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر برای پشتیبانی از روستاییان قرار گرفت، اظهار داشت: در این دولت افراد تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری از ۶۴۰ هزار نفر به ۲ میلیون نفر افزایش پیدا کرد.
وی با اشاره اینکه قسمتی از منابع صندوق امید و پست بانک از طرف بانک مرکزی اختصاص نیافته است، اظهار داشت: سه هزار میلیارد تومان منابع بازپرداختی داریم که با توقف در این منابع، تحت فشار هستیم و باید شرایطی برای پرداخت این منابع برقرار شود.

1400/05/13
22:38:57
5.0 / 5
176
تگهای خبر: بازار , تخصص , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات