در گفت و گو با متخصص فلز عنوان شد

چرا قیمت مسکن بالا می رود همه خریدار می شوند؟

چرا قیمت مسکن بالا می رود همه خریدار می شوند؟

یک کارشناس حوزه کار با تکیه بر تأمین مسکن ارزانقیمت برای کارگران از دولت رئیسی خواست تا درصورتیکه اجرای دوباره سیاست مسکن مهر با آن حجم انبوه را مدنظر دارد، مشکلات فنی و خدمات جنبی این ساختمانها را هم درنظر بگیرد.علی اکبر سیارمه در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به سیاست دولت سیزدهم در تأمین مسکن آحاد جامعه اظهار نمود: امیدواریم آقای رئیسی بازار مسکن را هرچه سریعتر سامان بدهد تا اقشار و طبقات زحمتکش کارگری از نعمت خانه دار شدن بهره مند شوند.


وی افزود: در همان روزهای اول اجرای مسکن مهر بحث این بود که اگر از نظر کمیتی، تعداد ساختمانها قابل توجه است چرا مورد استقبال طبقه کارگری قرار نگرفت.

سیارمه اضافه کرد: در دولتهای نهم و دهم زمانی که راجع به مسکن مهر صحبت می شد، می گفتند زمین فراوان است مجانی می دهیم و وام هم اختصاص می دهیم، ابتدا مبلغ آورده را پنج میلیون تومان و مدتی بعد ۱۰ میلیون تومان اعلام نمودند تا به ۲۰ میلیون تومان رسید ولی نتوانستند همان ساختمان های ارزانقیمت را هم در اختیار کارگران وطبقات کم درآمد قرار بدهند.

این کارشناس حوزه کار افزود: در چهار سال اول دولت یازدهم هم تنها رد کردن بحث مسکن مهر را شاهد بودیم و دغدغه تکمیل واحدهای مسکن مهر وجود نداشت.

سیارمه تصریح کرد: امروز مسکن مهر نسبت به سه سال قبل افزایش قیمت پیدا کرده و پنج برابر شده است، این نشان داده است که تا وقتی کالایی مثل مسکن قیمتش پایین است، خواستار ندارد و کسی دنبال آن نمی رود ولی وقتی یک دفعه افزایش قیمت پیدا کرد همه طالب آن می شود.

این کارشناس حوزه کار در انتها تصریح کرد: اگر قرار بود مثل چهار دهه پیش جمعیت ما به همان شدت افزایش پیدا می کرد، امروز با جوانانی روبرو بودیم که مستلزم داشتن یک خانه مستقل بودند بنابراین اگر بخواهیم با پدیده پیری جمعیت مقابله و جوانان را ساماندهی نماییم باید مشکل اشتغال و مسکن را برطرف و زیرساخت های اولیه را فراهم نماییم.

منبع:

1400/05/19
00:05:37
5.0 / 5
192
تگهای خبر: بازار , خدمات , خرید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات