سایپا، رتبه اول تولید خودرو در کشور

سایپا، رتبه اول تولید خودرو در کشور

متخصص فلز: گروه خودروسازی سایپا در سال قبل موفق شد 228 درصد تولیدات روزانه خودرا افزایش دهد و طی سه ماه نخست سال جاری نیز به رتبه اول در تولید خودرو کشور نائل شود.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، گروه خودروسازی سایپا در دو دوره زمانی سال ۱۳۹۸ و سه ماه نخست ۱۴۰۰ توانسته رتبه اول تولید خودرو در کشور را به اسم خود ثبت کند؛ سایپا در سال قبل با وجود شرایط کرونائی ۲۲۸ درصد افزایش تولید روزانه داشته و تولید روزانه را از ۷۰۰ دستگاه به حدود ۲۱۰۰ دستگاه خودرو رسانده است.
گروه خودروسازی سایپا در سال ۹۹ توانست ۹۳ درصد از برنامه تولید خودرا محقق کند و با تولید ۴۲۰ هزار دستگاه خودرو، رشد ۱.۵ درصدی در تولید خودرو داشته باشد. این در شرایطی است که سال ۹۸ میزان تولید خودرو در سایپا ۴۱۵ هزار دستگاه بود.
لازم به یادآوری است که سال قبل به جهت خروج پراید از خط تولید و کاهش ۵۷ درصدی تولید محصولات CKD سهم محصولات سایپا در بازار به حدود ۴۳ درصد رسیده بود که با تنوع و توسعه محصول و افزایش تولید، سهم محصولات سایپا در بازار به سرعت درحال افزایش است.
یکی دیگر از دستاوردهای مهم سایپا در سال قبل شروع تولید ۳ محصول جدید داخلی در یکسال برای نخستین بار در کشور بود. این مساله در شرایطی که کشور با ظالمانه ترین تحریم ها و شیوع ویروس کرونا روبرو است در نوع خود تحسین برانگیز است.
افزایش ۱۰۰ درصدی تولید در کمتر از ۳ ماه برای نخستین بار در کشور هم از دیگر مطالبی است که گروه خودروسازی سایپا در سال قبل داشته است، این اتفاق سبب شد ظرفیت از دست رفته ناشی از خروج پراید جبران شود.
گروه خودروسازی سایپا با اجرای دقیق برنامه های توسعه ای خود با هدف تکمیل ظرفیت گروه، آرامش بازار، توزیع مناسب خودرو و جلوگیری از فعالیت دلالان در بازار، تیراژ محصولات جدید این مجموعه را ۵۸ درصد افزایش داده است و همین طور موفق شده ۲۰۰ درصد افزایش تولید محصولات خانواده ساینا، کوییک و تیبا را داشته باشد.
بر اساس این گزارش و بررسی دقیق تر کارنامه کاری گروه خودروسازی سایپا در سال قبل رکورد تولید محصولات تجاری (با تولید ۶۳ هزار دستگاه) بعد از ۹ سال شکسته شد و در این میان به میزان ۶۳ درصد افزایش تولید قوای محرکه ثبت شده است.


منبع:

1400/05/24
15:42:53
5.0 / 5
172
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات