معاون بانك مركزی تاكید كرد؛

عزم جدی بانک مرکزی برای فعال سازی کیف الکترونیک پول

عزم جدی بانک مرکزی برای فعال سازی کیف الکترونیک پول

معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی باتوجه به تصویب مقررات مربوطه و آماده سازی زیرساخت های لازم درباب کیف الکترونیک پول، عملیاتی سازی این خدمت مهم را در دستور کار دارد.به گزارش متخصص فلز به نقل از بانک مرکزی، مهران محرمیان، در دیدار با مدیران شرکت های راهبر در حوزه کیف الکترونیک پول با اشاره به گذشت یک سال از تصویب مقررات کیف الکترونیک پول در شورای پول و اعتبار، اظهار داشت: تغییرات این حوزه در یک سال اخیر مطابق با سطح انتظارات بانک مرکزی نبوده است و امیدواریم که این هم اندیشی شروع فصل جدیدی از تحولات در این خدمت باشد.
وی اضافه کرد: در این راستا، از هفته آتی برای شرکت هایی که open loop هستند سوئیچ تعامل پذیری فعال می شود و شرکت های close loop نیز باید به تدریج وارد پروسه شوند و بتوانند سایر خدمات را نیز به مشتریان عرضه کنند.

معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی با تاکید بر لزوم همکاری شرکت های psp در پیشبرد پروسه تعامل پذیری اظهار داشت: همکاری بانک ها و شرکت های راهبر در عملیاتی شدن این مساله سازنده خواهد بود و اگر بانک ها همکاری لازم را در این مورد نداشته باشند بانک مرکزی ملزم به تغییر مقررات خواهد شد.

وی اشاره کرد: در صورت عدم همکاری شرکت های psp، بطور قطع بازیگران جدیدی وارد عرصه می شوند که کل بازار را از آن خود خواهند کرد.
سیکل تسویه در کیف پول ها با شاپرک متفاوت خواهد بود
محمد بیگی مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر این که حالا فرصت مناسبی برای کسانی است که می خواهند وارد این حوزه شوند، اظهار داشت: بانک مرکزی تا حالا درباب کارمزدهای مربوط به کیف الکترونیک پول ورود نکرده است و اختیار تعیین آن بر عهده راهبران قرار داده شده است که این امر منجر به رقابت بین راهبران می شود.
وی اظهار داشت: برمبنای ماده ۲۰ بند ۴ قانون پولی و بانکی در صورتیکه بانک مرکزی نسبت به تعیین کارمزد برای کیف الکترونیک پول اقدام نماید، ملزم به تعیین همزمان کف و سقف آن خواهد بود.

مدیر اداره نظام های پرداخت با تاکید بر این که سقف تراکنش های کیف الکترونیک پول از دیگر مشکلات مطرح شده توسط شرکت های psp است، عنوان کرد: هم اکنون سقف تراکنش ها ۵۰۰ هزار تومان است و هر شخص فقط در سه راهبر می تواند کیف پول الکترونیکی داشته باشد که در فازهای بعدی برای توسعه و افزایش آن باید تدابیری اندیشیده شود.

بیگی درباب دوره تسویه در کیف پول های الکترونیکی و لزوم تسویه زیر ۷۲ ساعت، اشاره کرد: سیکل تسویه در کیف پول ها با شاپرک متفاوت خواهد بود و امکان تسویه دو بار در روز برای آنها تعبیه شده است.

در آخر این جلسه نمایندگان راهبران نیز به بیان نظرات خود پرداختند و درباب بررسی آخرین اتفاقاتی که در حوزه کیف الکترونیک پول در حال انجام می باشد به هم اندیشی نشستند.

1400/06/07
23:42:15
5.0 / 5
183
تگهای خبر: بازار , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات