آیا طلا وارد کانال قیمت بالاتری خواهد شد؟

آیا طلا وارد کانال قیمت بالاتری خواهد شد؟

به گزارش متخصص فلز بازار طلا نزدیک به بالاترین رکورد معاملات قرار دارد اما واکنش چندانی نمی بیند.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، موسسه ISM روز جمعه اعلام نمود شاخص بخش غیرتولید در اوت ۶۱.۷ درصد بود که در مقایسه با ۶۴.۱ درصد در ژوییه کمتر بود. تحلیل گران این شاخص را ۶۱.۹ درصد پیشبینی کرده بودند.

بازار طلا رشد قیمتی که پایین سطح مقاومتی مهم پیدا کرده است را حفظ کرد و بعد از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا که نشان داد اقتصاد این کشور عملکرد بسیار پایینتر از حد مطلوبی داشته و در اوت تنها ۲۳۵ هزار شغل جدید بوجود آورده است، قیمت طلا صعود کرد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا با ۲۲ دلار و ۲۰ سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش، در ۱۸۳۳ دلار و ۷۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۸ درصد افزوده شد.

کاترین جاج، اقتصاددان ارشد بانک CIBC در اینباره به کیتکونیوز اظهار داشت: آمار ISM و بازار کار نشان داد اقتصاد آمریکا تحت تأثیر شیوع کرونای دلتا کند شده است اما این کندی امکان دارد موقتی باشد. با در نظر گرفتن گزارش اشتغال مأیوس کننده، گزارش ISM هم روند آهسته تر رشد تولید ناخالص داخلی در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ نسبت به پیشبینی های قبلی را نشان داده است. با این وجود وضعیت فعلی امکان دارد موقتی باشد و انتظار می رود روند رشد در بهار با پشت سر گذاشته شدن موج شیوع کرونای دلتا، باردیگر شتاب پیدا کند.

بخشهای دیگر این گزارش نشان داد شاخص فعالیت های تجاری از ۶۷ درصد در ژوییه به ۶۰.۷ درصد در اوت کاهش پیدا کرد. همزمان شاخص سفارشهای جدید طی همین مدت از ۶۳.۷ درصد به ۶۳.۲ درصد کاهش پیدا کرد.

روند بهبود بازار کار آمریکا نسبتا بدون تغییر مانده و شاخص اشتغال به ۵۳.۷ درصد در اوت در مقایسه با ۵۳.۸ درصد در ژوییه کاهش پیدا کرد. با این وجود شاخص مذکور اهمیت کمتری نسبت به گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی دارد که از جانب دولت آمریکا منتشر می شود.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، فشارهای تورمی هم نسبت به رکورد بالایی که داشتند اندکی کاهش پیدا کرده اند. شاخص قیمتها از ۸۲.۳ درصد در ژوییه به ۷۵.۴ درصد در اوت کاهش پیدا کرد.

منبع:

1400/06/14
10:02:37
5.0 / 5
142
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات