صنوف متخلف را بشناسید

صنوف متخلف را بشناسید

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از معرفی بیشتر از ۵۰۰۰ واحد صنفی به تعزیرات طی مرداد ماه اطلاع داد و اظهار داشت که بیشترین تخلفات به ترتیب در ارتباط با نان، گوشت مرغ و شکر بوده است.


سعید محمدی پور در گفتگو با ایسنا، از انجام ۷۵ هزارو ۷۵۸ مورد بازرسی از صنوف تهرانی در مرداد ماه سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: از تعداد بازرسی های صورت گرفته برای ۵۴۵۴ واحد صنفی که ارزش تخلفات آنها بیشتر از ۱۱ هزار و ۴۸۳ میلیون تومان بوده پرونده تشکیل و به مراجع تعزیری ارسال شده است.
به قول وی بیشترین تخلفات در ارتباط با ترتیب نان، گوشت مرغ، و شکر بوده و صنوف مواد غذایی و پروتئینی و نانوائی بیشترین صنوف مورد بازرسی بوده اند.
محمدی پور همینطور از دریافت ۲۵۰۰ مورد شکایت از راه سامانه ۱۲۴ طی مرداد ماه اطلاع داد که از این تعداد ۱۴۷۰ مورد تلفنی و ۱۰۴۰ مورد حضوری و کتبی بوده است.
به قول وی از این تعداد شکایت دریافتی بالغ بر ۱۲۵۰ فقره آن متخلف بودند که بعد از بررسی و تشکیل پرونده، مراتب به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
چگونه شکایت کنیم؟
به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مردم می توانند با رفتن به ستاد خبری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و شهرستان های تابعه شکایت خویش را تنظیم کنند یا از راه تلفن (۱۲۴)، پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (۱۲۴.ir) و اپلیکیشن آپ شکایت خویش را مطرح کنند.
مطابق قانون نظام صنفی، گران فروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه، عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب ازجمله مهم ترین تخلفات صنفی است.
همینطور بر مبنای قانون صنفی باید درآمدهای ناشی از جریمه های دریافتی به حساب خزانه واریز شود و معادل آن در بودجه های سنواتی منظور و توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از تأمین بار مالی ماده (۴۴) این قانون به صورت مساوی در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد تا در اجرای این قانون هزینه کنند، اما اتاق اصناف بارها نسبت به دریافت نکردن این بودجه گلایه کرده است.
منبع:

1400/06/15
21:37:36
5.0 / 5
179
تگهای خبر: بودجه , تجارت , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات