رئیس كمیته امداد:

ایجاد 300 هزار فرصت شغلی تا آخر سال جاری

ایجاد 300 هزار فرصت شغلی تا آخر سال جاری

به گزارش متخصص فلز رئیس کمیته امداد اظهار داشت: در چشم انداز سال ۱۴۰۰ ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در سرتاسر کشور برنامه ریزی شده است.سید مرتضی بختیاری در گفتگو با خبرنگار مهر، به برنامه های کمیته امداد و دستگاههای همکار در جهت محرومیت زدایی در کشور اشاره و اظهار نمود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری یکی از مأموریت های اصلی کمیته امداد توانمند سازی و ایجاد درآمد با ثبات با رعایت تکریم ارباب رجوع و مددجویان در نقاط مختلف کشور است که تا امروز تلاش بر انجام درست این وظیفه بوده است.
وی ضمن اشاره به ایجاد فرصت های شغلی جدید در کشور اظهار داشت: توانمند سازی در سه رکن اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی خوداتکایی برای ما تعریف و هدف گذاری شده است که در این رابطه تا آخر سال ۱۴۰۰ در حدود ۳۰۰ هزار اشتغال و فرصت شغلی جدید در برنامه ایجاد و راه اندازی داریم.
رئیس کمیته امداد به تسهیلات ایجاد اشتغال اشاره و خاطرنشان کرد: ۲۴۹ میلیارد تومان سهم استان اردبیل از مجموع تسهیلات اشتغال بوده که در مورد ایجاد اشتغال در هیچ نقطه از کشور محدودیتی وجود ندارد.
بختیاری همینطور تصریح کرد: در مورد ساخت مسکن برای مددجویان آمار دقیقی در کشور وجود ندارد و چون عده ای از مددجویان زمین بایر دارند اما خانه ندارند یا زمین و خانه را یک جا ندارند بنابراین آمار دقیقی در دست هم اما خوشبختانه برای هر دو این موارد برنامه خاصی را دنبال می نماییم.
وی افزود: کار بزرگی که بنیاد مستضعفان انجام داده ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در ۶۲ نقطه از کشور بوده که ۵۰۰ میلیارد تومان برای این مورد اعتبار در نظر گرفته شده و هر خانه ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض از جانب بنیاد مستضعفان و ۴۰ میلیون تومان وام بلاعوض از کمیته امداد و سیمان مجانی دریافت می کنند.
بختیاری به اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه از جانب بنیاد مسکن به مستضعفان هم اشاره و بیان نمود: از ۱۰ هزار واحد ۳ هزار و ۲۰۰ الی ۵۰۰ واحد پروانه ساخت دریافت کرده است و امروز عملیات شروع ساخت این ۳ هزار و ۵۰۰ واحد از ۱۰ هزار واحد را آغاز کردیم که تا ۱۸ ماه آینده تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: ۴۰ هزار واحد در مناطق محروم و روستاها هم با همکاری سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مسکن و کمیته امداد ایجاد می شود که این ۴۰ هزار واحد هم تا دو سال آینده تکمیل خواهد شد.
به گفته رئیس کمیته امداد ۲ میلیون و ۳۴۵ هزار خانواده در کشور با احتساب مددجویان تبصره ۱۴ در کشور داریم و تعدادی هم در نوبت هستند که مطابق قانون بودجه سال جاری تأمین اعتبار خواهد شد.
بختیاری همینطور ضمن رضایت از تسهیلات اشتغال در کشور خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در کشور برای برخی از فرصت های شغلی در نظر گرفته شده است.


منبع:

1400/06/26
13:35:40
5.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات