ظرفیت تولید ۲۴ میلیون دستگاه لوازم خانگی در کشور

ظرفیت تولید ۲۴ میلیون دستگاه لوازم خانگی در کشور

به گزارش متخصص فلز معاون وزیر صمت با اعلان اینکه باید بتوانیم سال آینده 800 میلیون دلار صادرات لوازم خانگی داشته باشیم، اظهار داشت: در ایران ظرفیت تولید 23 تا 24 میلیون دستگاه لوازم خانگی وجود دارد که تولید امسال 16 میلیون و 500 هزار دستگاه خواهد بود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مهدی صادقی نیارکی، امروز در نشست هم اندیشی با تولیدکنندگان لوازم خانگی، اظهار نمود: نسبت صادرات به واردات لوازم خانگی در سال آینده باید به ۵۰ درصد برسد، هم اکنون این رقم حدود ۱.۶ برابر است، یعنی ۲۰۰ میلیون دلار واردات در مقابل ۱۶۰ میلیون دلار صادرات لوازم خانگی انجام می شود که باید این رقم تا سال آینده به ۵۰ درصد برسد. برای تحقق این هدف باید بتوانیم سال آینده ۸۰۰ میلیون دلار صادرات لوازم خانگی داشته باشیم.
معاون امور صنایع وزیر صمت با اعلان اینکه لازمه صادرات بیشتر افزایش کیفیت و عمق ساخت داخل و همین طور تامین اجزا و قطعات لوازم خانگی است تا نسبت تولید داخل بیشتر شود، اظهار داشت: همین طور برای توسعه صادرات نیاز به بازاریابی، طراحی پلت فرم مشترک و طراحی های جدید در کیفیت و شکل لوازم خانگی است. به عبارت دقیق تر بحث اصلی ارزبری و رقابت پذیری است.
صادقی نیارکی با تاکید بر این که تا سال ۱۴۰۴ باید نسبت صادرات به واردات لوازم خانگی نسبت به آنچه که الان وجود دارد برعکس شود؛ یعنی نسبت صادرات دو برابر واردات لوازم خانگی شود، اشاره کرد: سال ۱۳۹۶ که محدودیت ارزی و تحریم نبود ۱۱ میلیون دستگاه لوازم خانگی تولید شد. این عدد در سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ هر کدام به هشت میلیون دستگاه رسید. اما در سال ۱۳۹۹ تولید لوازم خانگی به ۱۵.۵ میلیون دستگاه رسید و طبق برنامه امسال نیز ۱۶.۵ میلیون دستگاه تولید خواهد شد.
بگفته وی در ایران ظرفیت تولید ۲۳ تا ۲۴ میلیون دستگاه لوازم خانگی وجود دارد و در سال قبل از این ظرفیت ها که خالی مانده بود استفاده و و سرمایه گذاری های جدید انجام شد.
منبع:

1400/07/17
20:05:13
261
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات