معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

تمدید ثبت نام نهضت ملی مسکن تا آخر آذرماه

تمدید ثبت نام نهضت ملی مسکن تا آخر آذرماه

متخصص فلز: معاون وزیر راه و شهرسازی از تمدید مهلت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا آخر آذر ۱۴۰۰ اطلاع داد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، فرصت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۵ آذرماه اعلام شده بود که محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ اطلاع داده این مهلت تا آخر آذرماه تمدید شده است.
در ایام اخیر پیشنهاداتی برای تسهیل شرایط ثبت نام طرح جهش تولید و تأمین مسکن (نهضت ملی مسکن) ارائه شد که به تایید اولیه دولت رسیده است. همچون این موارد میتوان به ثبت نام افراد مجرد بالای ۱۸ سال، کاهش سابقه سکونت از در بعضی شهرها از ۵ سال به ۲ تا ۳ سال و سابقه مالکیت خصوصی از ۱۶ سال به پنج سال اشاره نمود.
بعد از این تغییرات هنوز خیلی از متقاضیان که به تازگی حائز شرایط شده اند نتوانسته اند ثبت نام خویش را انجام دهند.
محمودزاده سه روز قبل هم ضمن اشاره به احتمال مهلت ثبت نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن گفته بود درصورتیکه تقاضایی وجود داشته باشد این زمان تمدید خواهد شد چونکه بنا نداریم تا صف انتظار برای مسکن ایجاد شود.
بنا بر این گزارش، از روز ۲۸ مهرماه ثبت نام اجرای قانون جهش تولید مسکن در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir در ۳۱ استان شروع شده که تا ۳۰ آذرماه ادامه دارد. متقاضیان بعد از ورود بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنند. عدم استفاده از تسهیلات یارانه ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا سه شرط اصلی خواهد بود. قبلا برای مردان شرط تأهل وجود داشت که به تازگی به مردان بالای ۱۸ سال به شرط تاهل در زمان تحویل واحد، اجازه ثبت نام داده شده است. خانم های مجرد بالای ۳۵ سال هم می توانند ثبت نام کنند. همینطور درباره نداشتن مالکیت، برخی گروههای درآمدی در بعضی مناطق بر مبنای تشخیص وزارت راه و شهرسازی از این شرط معاف هستند.1400/09/13
16:16:02
439
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات