سخنگوی كمیسیون تلفیق بودجه:

درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده مشخص شد

درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده مشخص شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 اظهار داشت: درآمدهای نفتی کشور در بودجه سال آینده 29/8 میلیارد دلار است.به گزارش متخصص فلز به نقل از صداوسیما، رحیم زارع در حاشیه جلسه امروز شنبه کمیسیون تلفیق در جمع خبرنگاران اشاره کرد: نخستین جلسه بررسی جزییات لایحه بودجه در بخش منابع و درآمدها با حضور وزرای نفت و اقتصاد و دارایی و معاونان سازمان برنامه و بودجه انجام شد.
وی اضافه کرد: محور اصلی مذاکرات ما، بخش درآمدی بودجه بود؛ مسئولان سازمان برنامه و بودجه به تفکیک توضیح دادند که منابع بودجه عمومی ۱۳۷۲ هزار میلیارد تومان است که ۶۶۴ هزار میلیارد تومان آن مربوط به مالیات، حقوق گمرکی و سود سهام شرکت ها، ۴۰۸ هزار میلیارد تومان واگذاری دارایی سرمایه ای مثل نفت و گاز و پتروشیمی و ۲۹۹ هزار میلیارد تومان نیز مربوط به منابع حاصل از واگذاری دارایی های مالی و استقراض از صندوق توسعه است.
در خصوص منابع حاصل از فروش نفت نیز اظهار داشت: باتوجه به توضیحات وزیر نفت، درآمدهای نفتی ما ۲۹/۸ میلیارد دلار است که ۱۱/۹ آن سهم صندوق توسعه ملی، ۱۳/۶ میلیارد دلار سهم دولت در بودجه عمومی و ۴/۳ میلیارد دلار نیز سهم نفت از محل فروش نفت گاز و میعانات گازی است.
زارع اشاره کرد: نمایندگان سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ر حوزه پیش بینی فروش نفت در بودجه امسال یعنی ۱/۲ میلیون بشکه در روز با نرخ ۶۰ دلار و نرخ تسعیر ارز ۲۳ هزار تومان حدودا قانع هستند.
وی افزود: بررسی بخش های درآمدی و هزینه ای لایحه بودجه باتوجه به حساسیت های مجلس خصوصاً درباب نرخ ارز ترجیحی در زمینه دارو، گندم و کالاهای اساسی و تبصره ۱۴ ممکنست بیش از ۳ هفته به طول خواهد انجامد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ تصریح کرد: بیش از ۳ هزار پیشنهاد از طرف نمایندگان مطرح گردیده است.

1400/10/26
12:28:31
227
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات