با ارسال نامه ای؛

سازمان خصوصی سازی آگهی عرضه فارس را پس گرفت

سازمان خصوصی سازی آگهی عرضه فارس را پس گرفت

متخصص فلز: رییس کل سازمان خصوصی سازی، در نامه ای به رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، از انصراف سازمان خصوصی سازی از عرضه بلوک 15 درصدی سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس آگاهی داد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، حسین قربانزاده، رییس کل سازمان خصوصی سازی، در نامه ای به رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، از انصراف سازمان خصوصی سازی از عرضه بلوک ۱۵ درصدی سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس آگاهی داد. سازمان خصوصی سازی دلیل انصراف از درخواست خود برای واگذاری ۴۳ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از کل سهام پتروشیمی خلیج فارس را انقضای مهلت مقرر جهت ارسال تقاضا و بررسی اهلیت متقاضی، از طرف سازمان خصوصی سازی عنوان کرده است.
در این نامه به وصول تنها یک تقاضا برای واگذاری سهام هلدینگ خلیج فارس اشاره شده که امکان وصول رقابت جهت تامین منافع دولت و بیت المال را مخدوش می سازد. به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر بلوک ۱۵ درصدی سهام مدیریتی شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس شامل ۴۳ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم به ارزش کل پایه ۵۵.۷ هزار میلیارد تومان به طور ۳۰ درصد نقد و اقساط ۴ ساله است که طبق آگهی منتشره شده اخیر از طرف سازمان خصوصی سازی هر ۶ ماه یکبار باید پرداخت گردد. این بلوک مدیریتی قرار بود به قیمت تابلوی بورس بعلاوه ۳۰ درصد اضافه ارزش یا ترینیوم ارائه شود.


منبع:

1400/10/29
19:21:15
275
5.0 / 5
تگهای خبر: بورس , پتروشیمی , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات