سخنگوی صنعت برق:

برق اداراتی که مصرف خویش را کاهش ندهند، قطع می شود

برق اداراتی که مصرف خویش را کاهش ندهند، قطع می شود

سخنگوی صنعت برق ضمن اشاره به جهش بیشتر از ۹ درصدی مصرف برق در کمتر از یک هفته، اظهار داشت: برق اداراتی که مصرف خویش را کاهش ندهند، قطع می شود.به گزارش متخصص فلز به نقل از صدا و سیما، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه امروز هم شاهد ۲۳۰۰ مگاواتی مصرف برق هستیم، تصریح کرد: پیک مصرف برق امروز به ۵۲ هزار و ۴۰۰ مگاوات رسید که نشانگر افزایش شدید مصرف است.
سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه برای مدیریت مصرف اقدامات گسترده ای انجام شده است، تصریح کرد: سال جاری مصرف برق ادارات به صورت ویژه و با نصب کنتورهای هوشمند کنترل می شود.
وی تصریح کرد: برپایه مصوبه هیات دولت، ادارات باید مصرف برق خویش را ۳۰ درصد در ساعات کاری کاهش دهند و در صورتیکه مصرف خویش را کاهش ندهند، در اولین مرحله اخطار دریافت می کنند و در صورت عدم رعایت، برق اداره پرمصرف قطع خواهد شد.
رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: این اقدامات به منظور تأمین پایدا برق مشترکان خانگی و تداوم روند تولید ادامه خواهد یافت و به همین دلیل، ادارات باید بعد از آخر ساعات کاری، نسبت به خاموش کردن سیستم های سرمایشی و روشنایی های غیرضروری اقدام نمایند.
سخنگوی صنعت برق همینطور اظهار داشت: با توجه افزایش دما در ایام آتی و افزایش نیاز مصرف برق در کشور رعایت نکات مدیریت مصرف در ساعات اوج مصرف برق که از ساعت ۱۳ تا ۱۷و ۱۹ تا ۲۳ گزارش شده و تنظیم درجه وسایل سرمایش بر روی ۲۵ درجه امری بسیار مهم و کمک کننده برای تأمین برق هموطنان خواهد بود.

1401/03/02
22:33:26
190
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , دولت , سیستم , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات