مدیركل پژوهشی وزارت نفت:

نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت تدوین می شود

نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت تدوین می شود

به گزارش متخصص فلز مدیرکل پژوهش وزارت نفت اظهار داشت: نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت تا مهر ماه سال جاری تدوین می شود.مهدی احمد خان بیگی در حاشیه بازدید از شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه نفت و گاز شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: از بهمن ماه سال قبل که وزیر نفت سند جهت گیری های کلان پژوهش، فناوری و تجاری سازی وزارت نفت را ابلاغ کردند برمبنای آن چهار شرکت دانش بنیان ما فرصت یافتند که اولویت های خودرا اعلام کنند.
وی اضافه کرد: بر این اساس درخت فناوری مجموعه وزارت نفت تا اختتام خردادماه رونمایی خواهد شد و تا مهرماه سال جاری نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت استخراج می شود.
مدیرکل پژوهش وزارت نفت اظهار داشت: نقشه راه توسعه فناوری، دقیق مشخص می کند که کدام طرح ها ذیل فناوری ها صورت گیرد.
خان بیگی با اعلان اینکه نقشه راه توسعه فناوری نیازهای فعلی را پوشش داده و با آینده پژوهی نیازهای آتی را در بر می گیرد، اضافه کرد: در این نقشه برمبنای سطح آمادگی فناوری استفاده از ظرفیت دانشگاه ها (TRL) شرکت های دانش بنیان، پارک ها و سازندگان تجهیزات مشخص می شود.
وی با اعلان اینکه همه نیازهای صنعت نفت تا مهر ماه مشخص می شود، افزود: سامانه ای نیز درحال طراحی است که نیمه دوم سال آماده می شود که در آن افق و عناوین پروژه ها، نیازمندی ها با ظرفیت دانش بنیان تخصصی انجام می شود.
مدیرکل پژوهش وزارت نفت اشاره کرد: برای ایجاد تعامل بین پارک نوآوری وزارت نفت در تهران و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تلاش می نماییم.
به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، معاون وزیر در امور مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت و هیئت همراه در سفری یک روزه به اصفهان بامداد امروز از شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان و برخی از شرکت های فناور و دانش بنیان حوزه نفت و گاز بازدید نمودند.
۶۱۲ واحد فناور در شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان مستقر است که از این تعداد ۹۰ شرکت تخصصی در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت دارند.


منبع:

1401/03/03
22:44:06
186
5.0 / 5
تگهای خبر: پتروشیمی , تخصص , تدوین , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات