ضرر ۱۸ هزار تومانی مرغداران

ضرر ۱۸ هزار تومانی مرغداران

به گزارش متخصص فلز رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران می گوید بیشتر از نیاز کشور تخم مرغ تولید می شود و همین مساله سبب شده که با مازاد تولید مواجه شویم و مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ ۱۸ هزار تومان ضرر کنند.


ناصر نبی پور در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه عوارض صادراتی تخم مرغ هنوز حذف نشده است و صادرکنندگان به ازای صادرات هر کیلو تخم مرغ ۳۵۰۰ تومان عوارض می پردازند، اظهار داشت: صادرات صرفه اقتصادی ندارد ولی چون مازاد تولید داریم، باید صورت گیرد.
وی افزود: حتی پس از برداشت عوارض باز هم صادرات به صرفه نیست. چون قیمت تمام شده ما با قیمت صادراتی همخوانی ندارند. حتی با قیمت های داخل بازار داخلی هم متناسب نیست.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران افزود: قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ برای تولیدکننده ۴۵ هزار تومان است ولی با قیمت بسیار پایین تر در بازار داخلی و خارجی به فروش می رود.
وی خاطرنشان کرد: مرغداران در فروش هرکیلو تخم مرغ در بازار داخل حدود ۱۸هزار تومان ضرر می کنند.
نبی پور در ادامه اظهار داشت: چون قیمت تخم مرغ در داخل کشور ارزان است، صادر می شود؛ اگر به قیمت واقعی تمام شده آن بود، امکان صادرات نداشتیم.
وی اظهار داشت: مسؤلان اعلام نمودند که تا آخر سال نهاده ها را تأمین می کنند، پس از آن اعلام گردید که تا شهریورماه نهاده تحویل داده می شود. مرغداران هم جوجه ریزی کردند. بیشتر از نیاز جوجه ریخته شد، یعنی بیشتر از ۶۰ میلیون قطعه. مرغ ها همگی جوان هستند و با مازاد تولید مواجهیم. با این شرایط حتی به مرغداران اجازه داده نمی گردد که مرغ هایشان را حذف نمایند.
نبی پور در انتها اظهار داشت: نهاده در بازارگاه وجود دارد ولی چون قیمت آنها بسیار بالاست و نقدینگی مرغداران هم کم است، خرید هم خیلی کم شده است.1401/03/29
12:45:07
200
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات