سخنگوی دولت:

گفتمان دولت، بازگشت به شعارهای انقلاب است

گفتمان دولت، بازگشت به شعارهای انقلاب است

به گزارش متخصص فلز، لرستان سخنگوی دولت اظهار داشت: هدف، گفتمان و شعار دولت بازگشت به شعارهای انقلاب است.


دکتر علی بهادری جهرمی در نشست با فعالان فرهنگی و اجتماعی لرستان که در سالن آمفی تئاتر استانداری برگزار شد، اظهار نمود: سطح مباحث، انتظارات و مطالبات سبب می شود فرد به خودش ببالد بخاطر این ظرفیت انسانی که فعالین اجتماعی و فرهنگی دارند.
وی اظهار داشت: وقتی مقام معظم رهبری و رئیس جمهور تاکید دارند کلید حل مشکلات کشور همین مردم هستند و این حقیقت و واقعیتی مبرهن است، چنین ظرفیت فکری و نخبگانی که در کشور وجود دارد میتوان از آن بهره برد.
سخنگوی دولت اظهار داشت: نکات گفتمانی ما اساسا بر هم منطبق است و دلیل اصلی ما اینست که برای حل مشکلات و خنثی کردن تهاجم اقتصادی و فرهنگی باید کنار هم باشیم.
بهادری جهرمی اظهار داشت: اقتصاددانان در تحریک شوک تورمی اعلام نمودند امکان دارد بین ۷ تا ۱۱ درصد تورم ایجاد شود، این بدین معنا نبود که ۱۷ درصد اقلام گران شود.
وی با تاکید براینکه هدف، گفتمان و شعار دولت بازگشت به شعارهای انقلاب است و دستاوردهای دولت مردمی، عدالت محور در این یک سال شگرف بوده و در برگشتن به این شعارها موفق عمل کرده است، خاطرنشان کرد: در اقتصاد، سیاست، رسانه و فرهنگ به مردم برگشته ایم و مسیر را تغییر دادیم و نه شرقی و نه غربی مبنای شعار دولت می باشد.
سخنگوی دولت اظهار داشت: تراز تجاری منفی گذشته معکوس شده و صادرات بیشتر از واردات است.
وی بیان نمود: برای معضل اقتصادی باید شغل ایجاد شود و این امر با رونق و رشد اقتصادی محقق می شود.
این مسئول اظهار داشت: میانگین رشد اقتصادی ۵ درصد در یک سال قبل بوده در شرایطی که همین عدد در دهه گذشته صفر بوده و این تاییدی بر این ادعاست و ظرفیت های داخلی سبب محقق شدن این امر شده است.
بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: کاهش تورم از ۶۰ درصد در شهریور سال قبل به ۴۲ درصد در شهریورماه جاری نشان دهنده ی اینست که مسیر حرکت مسیر درستی است.
این مسئول ضمن اشاره به این که امروز که بخش های مختلف کشور دور هم جمع هستند و چراغ راه مشخص است راهی جز موفقیت نداریم و نتیجه ای جز موفقیت حاصل نخواهد شد، اضافه کرد: شیب صعودی تورم را کنترل کردیم و هم اکنون به ۴۲ درصد رسیده اما مسیر تورم نزولی بوده و نشان می دهدجهت حرکت مثبت است.
وی با اشاره به اینکه در طول سال قبل ۹۰۰ هزار شغل بوجود آمده و ۹۰ درصد شعار دولت محقق شده که اسناد آن قابل دسترسی است، اظهار داشت: دولت سیزدهم با این رقم از اشتغال زایی نشان داد که به شعار خود یعنی ایجاد یک میلیون شغل در سال تا حد بسیار نزدیکی عمل کرده است.
سخنگوی دولت با تاکید براینکه باید در بعضی جاها درون گفتمانی خویش را صدمه شناسی نماییم، اظهار داشت: آرمان خواهی وآرمان گرایی اساسا جزو گفتمان ماست و نباید بگونه ای باشد که صدمه و دلسردی ایجاد کند؛ صاحب این دولت مردم هستند و درصورتیکه موفق شود شما موفق شدید و موفق نشود شما شکست خوردید.
بهادری جهرمی بیان نمود: دولت، دولت انقلاب اسلامی است و باید همه باهم مشکلات و سختی ها را با هم ببینیم و ضعف را برطرف و قوت ها را تقویت نماییم.
منبع:

1401/06/05
09:11:59
257
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , صادرات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات