راه اندازی 650 مگاوات نیروگاه پشت بامی

راه اندازی 650 مگاوات نیروگاه پشت بامی

به گزارش متخصص فلز، معاون وزیر نیرو اظهار داشت: تقاضا برای راه اندازی نیروگاه های پشت بامی وجود دارد و در حال حاضر برنامه راه اندازی 110 هزار واحد پنج کیلوواتی که معادل 550 مگاوات می شود را در بخش حمایتی که شامل بهزیستی و کمیته امداد است و برنامه راه اندازی 100 مگاواتی در بخش غیر حمایتی را تدوین کرده ایم.


محمود کمانی در گفت و گو با ایسنا، در مورد اقدامات صورت گرفته در حوزه توسعه انرژی های خورشیدی در بخش خانگی، اظهار نمود: خرید برق در بخش حمایتی به ازای هر کیلووات ساعت ۲۲۰۰ تومان اعلام شده، مشوق بعدی اعطای وام های کم بهره است که بانک هایی که در بودجه تعیین شده موظف به تامین منابع هستند و بخشی نیز از طرف منابع نهادهای حمایتی تامین خواهد شد.
احداث ۹۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی در کشور
وی با اشاره به اینکه برای بخش های غیر حمایتی ها نیز در حال تغییر نرخ هستیم و بحث خرید برق مطرح است، اظهار نمود: خوشبختانه در پرداخت بموقع خرید برق در بخش انشعابی تاخیری نداشتیم، تا کنون در بخش خانگی ۹۰ مگاوات در ۸۰۰۰ واحد نصب شده در مجموع پارسال ۲۰ مگاوات به ظرفیت انشعاب خانگی افزوده شد که در مقیاس خود عدد قابل توجهی است. در بخش خانگی انشعاب ها در حد ۵ کیلووات تا ۲۰ کیلووات هستند.
رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر ضمن اشاره به مشوق هایی که برای توسعه تجدیدپذیرها لحاظ شده است، اظهار نمود: مهم ترین مشوق خرید برق با قیمت مناسب می باشد، در این شرایط سرمایه گذار تمایل به سرمایه گذاری خواهد داشت، در همین راستا در مناقصات برگزار شده قیمت را ۶.۹ سنت درنظر گرفتیم که بصورت ارزی در زمان پرداخت محاسبه می شود و نوسانات ارزی نیز روی آن تاثیری ندارد.
بگفته کمانی مشوق بعدی زمین بوده که با روش جدید با کمک استانداری ها زمین را در کوتاهترین زمان ممکن تحویل می دهیم، بحث مطالعات اتصال به شبکه نیز مطرح است در این مدل جدید یک مطالعه اولیه انجام می دهیم و سرمایه گذار می تواند به سادگی مجوز لازم را اتخاذ کند.
منبع:

1401/06/24
10:05:22
193
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , تدوین , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات