نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی:

حمایت دولت از برنج کاران ناکافی است

حمایت دولت از برنج کاران ناکافی است

متخصص فلز: مازندران نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی خواهان افزایش سیاست های حمایتی دولت در قبال برنج کاران داخلی شد.غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: تقویت سیاست های حمایتی دولت از برنجکاران سبب افزایش انگیزه برنج کاران و تحقق خودکفایی در بخش کشاورزی می شود.

وی با اشاره به دپوی ۶۰۰هزار تن برنج سفید در کارخانه های شالیکوبی مازندران اضافه کرد: برنج کاران در پاسخ به ندای دولت این میزان محصول را تولید کردند؛ دولت باید با پشتیبانی از آنان نگرانی های فزاینده زارعان را رفع کند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با تاکید براینکه دولت باید با خرید تضمینی محصول برنج کاران به نگرانی های هرساله کشاورزان پایان دهد، اشاره کرد: اقتصاد شالی کاران متکی به محصول برنج است.

این مسئول افزود: برنج در شمار کالای راهبردی قرار دارد و تدوین سیاست حمایتی پایدار در قبال آن ضروریست.

شریعتی با اشاره به نگرانی های برنج کاران که امنیت اقتصادی آنان را به خطر انداخته است، اشاره کرد: دولت باید با تشکیل کارگروه عملیاتی تدابیر چاره ساز را درباب فروش فوری برنج امسال اعمال نماید.

وی با اعلان اینکه دولت باید بگونه ای عمل کند که کشاورزان دغدغه فروش محصول تولیدی خودرا نداشته باشند، اظهار داشت: وضع بازار مرکبات امسال در بازار بحرانی است.

نماینده مردم شهرهای بهشهر، نکا و گلوگاه با اشاره به وضعیت آشفته بازار مرکبات در امسال، افزود: با صادرات و خرید شبکه ای آن توسط سازمان تعاون روستایی و فروشگاه های زنجیره ای می توان قسمتی از مشکلات باغداران را حل کرد.

عضو خانه ملت با تأکید بر وظیفه مندی وزارت خانه های جهاد کشاورزی و صمت در این ارتباط اضافه کرد: موضوع برنج و مرکبات کشاورزان مازندرانی از طرف خانه ملت پیگیری می شود.

منبع:

1401/09/15
11:35:04
257
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تدوین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات