با كاهش موجودی های تجاری

اقتصاد آمریکا غافلگیر شد

اقتصاد آمریکا غافلگیر شد

به گزارش متخصص فلز، موجودی های تجاری ایالات متحده در ماه مارس به صورت غیرمنتظره ای با افت موجودی تولیدکنندگان کاهش پیدا کرد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، وزارت بازرگانی اعلام نمود موجودی های تجاری بعد از بدون تغییر در ماه فوریه ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، انتظار داشتند که موجودی انبارها، جزء اصلی تولید ناخالص داخلی بدون تغییر باقی بماند.
موجودی انبارها در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۵ درصد افزوده شد.
سرمایه گذاری موجودی خصوصی در سه ماهه اول برای نخستین بار در یک تا ۱.۵ سال کاهش پیدا کرد و رشد تولید ناخالص داخلی را به سرعت سالانه ۱.۱ درصد در آن دوره سه ماهه محدود کرد.
بر اساس گزارش پیشین در ماه گذشته، موجودی های خرده فروشی در ماه مارس ۰.۷ درصد افزایش پیدا کرد. آنها در ماه فوریه ۰.۲ درصد افزایش یافتند. موجودی وسایل نقلیه موتوری به جای ۱.۵ درصدی که ماه گذشته تخمین زده شده بود، ۱.۶ درصد افزوده شد و در ماه فوریه ۱.۴ درصد افزایش یافتند.
طبق گزارش رویترز، موجودی های خرده فروشی به استثنای خودرو ها که در محاسبه تولید ناخالص داخلی قرار می گیرند، به جای ۰.۴ درصد که در ماه گذشته ارزیابی شده بود، ۰.۳ درصد افزوده شد و موجودی های عمده فروشی بدون تغییر باقی ماند، در حالیکه موجودی در تولیدکنندگان ۰.۸ درصد کاهش پیدا کرد.
منبع:

1402/02/31
11:13:04
308
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات