در پاسخ به مهر عنوان شد:

دیه جان باختگان پرواز یاسوج پرداخت می گردد

دیه جان باختگان پرواز یاسوج پرداخت می گردد

متخصص فلز: یك مقام مسئول در صنعت بیمه با اشاره به اینكه وزارت بهداشت پرداخت طلب خود از بیمه را به صورت اوراق نپذیرفت، اظهار داشت: دیه جانباختگان پرواز یاسوج به ازای هر نفر ۲۱۰ میلیون تومان پرداخت می گردد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، محسن پوركیانی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با اشاره به اینكه هواپیمایی آسمان كه در مسیر یاسوج دچار سانحه شده تحت پوشش بیمه ایران قرار داشته است، اظهار داشت: در چارچوب قرارداد، دیه در رابطه با مسافران و خدمه پروازی پرداخت خواهد شد كه بر این اساس مقرر است هر یك از مسافران و جانباختگان ۲۱۰ میلیون تومان دیه دریافت كنند.
این مقام مسئول در صنعت بیمه اضافه كرد: بدنه هواپیمای آسمان كه دچار سانحه شده است هم ۳ میلیون دلار بیمه بدنه داشته كه برای پرداخت آن هم مشكلی وجود ندارد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص پرداخت مطالبات وزارت بهداشت به صورت اوراق و عدم پذیرش این وزارتخانه تصریح كرد: در این مورد حق با وزارت بهداشت است چون كه از ما طلب دارد و ما می خواستیم كه این طلب را به صورت اوراق پرداخت نماییم كه وزارت بهداشت آن را نپذیرفت.
پوركیانی ادامه داد: البته مبحث اصلی ما با وزارت بهداشت این بود كه چرا شكایت كرده اند. چون كه مطابق آئین نامه دولت، دستگاه های دولتی نباید از یكدیگر شكایت كرده و باید موارد اختلاف خویش را به معاونت حقوقی رئیس جمهور ارجاع دهند. پس قاعده هم همین است و ما از این مورد گله مند هستیم كه چرا یك مبحث داخلی در دولت رسانه ای شده است.
وی اظهارداشت: البته عدم پذیرش اوراق از جانب وزارت بهداشت به این دلیل بود كه آنها هم طلبی به پیمانكاران خود دارند كه باید پرداخت شود اما اینكه پرداخت به صورت اوراق پذیرفته نشده و راهكار جایگزین آن باید از جانب كمیسیون اصل ۹۰ پیگیری شود.
پوركیانی اظهار داشت: در مورد توانگری مالی بیمه ایران باید اظهار داشت كه ۴ ریسك همچون اعتبار، نقدینگی و بیمه گری وجود دارد كه عمده ریسك به بیمه گری برمی گردد كه حدود ۴۳ درصد از آن به بیمه شخص ثالث و مابقی به درمان مرتبط می باشد. این در شرایطی است كه ما با عنایت به قانون مجبور هستیم كه تحت هر شرایطی بیمه شخص ثالث را صادر نماییم اما در مورد بیمه درمان آغاز به انجام تعدیل كرده ایم و این جزء اقداماتی بوده كه برای بهبود سطح توانگری بیمه ایران انجام شده است.
وی از افزایش سرمایه بیمه ایران به ۱۰ هزار میلیارد تومان اطلاع داد و اظهار داشت: در ۱۱ ماه ۵۴ درصد سهم ریسك ما از شخص ثالث بوده است و الان نسبت خسارت ما به حق بیمه ۶۶ درصد است.
پوركیانی در ادامه در مورد راه اندازی بانكی برای صنعت بیمه تصریح كرد: در گذشته بیمه ایران بانك داشته كه پس از انقلاب ملی شده است. ازاین رو تلاش ما برای احیاء بانك بیمه ایران در حال انجام می باشد و اگر مقدمات آن فراهم گردد به صورت قطع می توانیم زمینه ساز تحول در این عرصه شویم.
وی از طرح های ویژه نوروز صنعت بیمه برای عرضه بیمه های آتش سوزی و بدنه اتومبیل به صورت كوتاه مدت حداقل ۱۰ روزه اطلاع داد و اظهار داشت: مردم با پرداخت ۱۰ هزار تومان می توانند خویش را بیمه آتش سوزی كرده و البته برای هر فرد هم تا سقف ۱۵ میلیون تومان در روزهای نوروز پوشش بیمه اختصاص خواهد یافت.
پوركیانی از اختصاص ۷۰ واحد خسارت سیار در جاده های منتهی به شهرهای مسافرپذیر اطلاع داد و اظهار داشت: ۱۰۰ شعبه ما هم در روزهای عید به صورت كشیك آماده خدمت رسانی به مردم هستند. ضمن اینكه از آنها درخواست شده تا مدارك غیرضروری از مردم طلب نكنند.

1396/12/23
14:50:01
4769
5.0 / 5
تگهای خبر: دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات