بازارهای آسیایی روز جمعه اوج گرفت

بازارهای آسیایی روز جمعه اوج گرفت

متخصص فلز: روز جمعه در حالیكه خیلی از بازارهای منطقه آسیا به دلیل تعطیلات رسمی بسته بودند، با سود دیشب وال استریت، سهام آسیایی اوج گرفتند.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر به نقل از ماركت واچ، روز جمعه در حالیكه خیلی از بازارهای منطقه آسیا به دلیل تعطیلات رسمی، بسته بودند، با سود دیشب وال استریت، سهام آسیایی اوج گرفتند.
سهام تحت نیكی ژاپن با سود سرشار ۱.۴ درصدی، در این منطقه پیشتاز بودند. سهام كره جنوبی ۰.۳۹ درصد، سهام تایوان ۰.۵۶ درصد و سهام شن زن چین ۱.۲۹ درصد به ارزش خود افزودند.
بازارهای هنگ كنگ، استرالیا، سنگاپور و نیوزلند به دلیل تعطیلات موسوم به «جمعه خوب» بسته بودند.
به دنبال هجوم به خرید سهام تكنولوژی آمریكا كه در هفته قبل با نگرانی های مربوط به امكان اضافه شدن مقررات نظارتی بر این شركت ها، به شدت افت كرده بودند، سهام تكنولوژی آمریكا جهش كرد و سهام صادرات محور ژاپن هم به اوج گرفتن شاخص نیكی كمك كرد.
بزرگترین سودآوران كره جنوبی هم بانك ها، شركت های نرم افزاری و مالی بودند.
در معاملات دیشب درحالی كه سرمایه گذاران تلاش می كردند بیشترین بهره را از قیمت های پایین سهام به دست آورند، شاخص صنعتی داوجونز ۱.۱ درصد به ارزش خود افزود و كامپوزیت نزدك هم ۱.۶ درصد جهش كرد.
دلار كه روزهای گذشته خویش را با سود به آخر رسانده بود، روز جمعه تا به اینجای كار، در برابر رقیبان خارجی خود ۰.۲ درصد از ارزش خویش را از دست داد و به ۸۹.۹۸۵ واحد رسید.
در برابر ین هم نرخ دلار ۰.۲ درصد افت كرد و به ۱۰۶.۲۴۵ ین رسید.
دلار در هفته گذشته ۱.۵ درصد افزایش یافت اما در این ربع سال ۵.۷ درصد سقوط داشته است.

1397/01/11
15:45:06
4545
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات