عضو كمیسیون كشاورزی: كشت گلخانه ای جایگزین كشت سنتی شود

عضو كمیسیون كشاورزی: كشت گلخانه ای جایگزین كشت سنتی شود

متخصص فلز: عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای صرفه جوبی در منابع آبی، كشت گلخانه ای جایگزین كشت سنتی شود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، رضا كریمی ظهر امروز 20 اردیبهشت در بازدید اعضای كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی از پروژه گلخانه بیرجند ضمن تایید كشت گلخانه ای اظهار داشت: برای صرفه جویی در منابع آبی كشت گلخانه ای جایگزین كشت سنتی شود.
محمدعلی محمدی مدیر جهادكشاورزی بیرجند هم در این جلسه اضافه كرد: در شهرستان بیرجند ۲۳۰۰ رشته قنات و چشمه وجود دارد كه تحت تایر خشكسالی قرار گرفته است.
محمدی اضافه كرد: در بحث كشاورزی در زمینه باغبانی محصولات مزیت داری مانند زرشك، زعفران و عناب از عمده محصولاتی است كه ارزش اقتصادی دارند.
مدیر جهادكشاورزی بیرجند بیان كرد: به علت كاهش بارندگی و كم شدن زراعت هدف ما این است تا سطح زیر كشت افزایش نداشته باشد و همان مقدار باغبانی كه داریم را حفظ نماییم.
محمدی از نبود مجتمع گلخانه ای در بیرجند اطلاع داد و خاطرنشان كرد: در این راستا جهت راه اندازی مجتمع گل خانه ای در بیرجند پیگیر هستیم كه اگر مشكل اعتبار برطرف شود راهكار خوبی خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه سطح زیر كشت گل در بیرجند ۶ هكتار است، اظهار نمود: از این میزان دو هكتار شاخه بریده گل رز است.
مدیر جهادكشاورزی بیرجند با اشاره به تسهیلات بخش كشاورزی و عشایری یادآورشد: سال قبل در شهرستان بیرجند ۴۰۰ مورد ثبت نام برای اشتغال كشاورزی و عشایری داشتیم كه ۳۳ مورد به بانك مصوب شده كه اعتبار این ۳۳ مورد ۴۰ میلیاردتومان است.
عبد الرضا رضایی مدیر باغبانی سازمان جهادكشاورزی خراسان جنوبی هم در این بازدید اظهار داشت: سطح زیر كشت باغی در خراسان جنوبی ۸۰ هكتار است.
وی با اشاره به اینكه بحث های حمایتی علاوه بر محصولات باغی بحث های گلخانه ای را هم شامل می شود، بیان كرد: با عنایت به كاهش منابع آبی گلخانه ها مزیت بسیاری خواهند داشت.
رضایی خاطرنشان كرد: همینطور زرشك، زعفران و اعناب خراسان جنوبی شرایط سازگاری در استان را دارد و به صورت دیم هم كشت می گردد.
وی شور شدن منابع آب را از دیگر مشكلات بخش كشاورزی عنوان نمود و تصریح كرد: در خراسان جنوبی ۸ مجتمع گلخانه ای وجود دارد و ۶۲ هكتار سطح زیر كشت گل خانه است.
مدیر باغبانی سازمان جهادكشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به تسهیلات بخش كشاورزی خاطرنشان كرد: تسهیلات نوسان دارد.1397/02/20
21:24:37
5154
5.0 / 5
تگهای خبر: سازمان , مجلس , محصولات , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات