در بازار سرمایه صورت می گیرد؛

انتشار ۱۰۰۰ میلیارد ریال اوراق برای پلی استایرن در بورس كالا

انتشار ۱۰۰۰ میلیارد ریال اوراق برای پلی استایرن در بورس كالا

متخصص فلز: معاون سابق سازمان بورس و اوراق بهادار، از انتشار هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد برای پلی استایرن در بورس كالا اطلاع داد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، محمودرضا خواجه نصیری از انتشار هزار میلیارد ریال اوراق سلف استاندارد موازی برای پلی استایرن اطلاع داد و اظهار داشت: در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، پشتیبانی از كالای ایرانی و به منظور تامین مالی توسعه صنایع پتروشیمی پلی استایرن انتخاب، سلف موازی استاندارد پلی استایرن در بورس كالای ایران عرضه شد.
وی با اشاره به محصول پلی استایرن انبساطی نسوز بعنوان یكی از محصولات مهم صنعت پتروشیمی كه بعنوان دارایی پایه اوراق سلف موازی استاندارد در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: قیمت اعمال در اختیار خرید تبعی قیمت دارایی پایه اوراق در عرضه اولیه به علاوه سود معادل ۱۸ درصد سالیانه و قیمت اعمال در اختیار فروش تبعی به قیمت دارایی پایه اوراق در عرضه اولیه به علاوه سود معادل ۱۷.۵ درصد سالیانه است و هم­چنین قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه هم قیمت دارایی پایه اوراق در عرضه اولیه به علاوه سود معادل ۱۷ درصد سالیانه به صورت روزشمار است.
خواجه نصیری در زمینه بازده این اوراق خاطرنشان كرد: در صورتی كه قیمت دارایی پایه در سررسید بیشتر از ۱.۱۸ ضرب در قیمت دارایی پایه در عرضه اولیه باشد ناشر می تواند از اختیار خرید بهره برده و نسبت به خرید قرارداد پلی استایرن به قیمت ۱.۱۸ ضرب در قیمت دارایی پایه در عرضه اولیه از دارندگان اوراق اقدام نمایند كه دراین صورت بازدهی سالانه اوراق سلف حداكثر ۱۸ درصد خواهد بود؛ اما در صورتی كه قیمت دارایی پایه در سررسید كمتر از ۱.۱۷۵ ضرب در قیمت دارایی پایه در عرضه اولیه باشد، سرمایه گذاران می توانند از اختیار فروش بهره برده و نسبت به فروش قرارداد به قیمت ۱.۱۷۵ ضربدر قیمت دارایی پایه در عرضه اولیه به ناشر اقدام نمایند و در نتیجه بازدهی سالانه اوراق سلف حداقل ۱۷.۵ درصد خواهد بود.
وی درباره چگونگی پرداخت سود این اوراق اظهار داشت: اوراق سلف موازی استاندارد سود بین دوره ای ندارد و خریدار می تواند در انتها دوره نسبت به تحویل فیزیكی یا تسویه نقدی با عنایت به قیمت پلی استایرن در سررسید و بر مبنای قیمت اعمال اختیار فروش تبعی یا اختیار خرید تبعی اقدام نماید. مدت قرارداد یك سال از تاریخ شروع عرضه اولیه خواهد بود.
خواجه نصیری اضافه كرد: بازارگردان بر مبنای مدل بازارگردانی تضمین حداقل قیمت، نقد شوندگی اوراق را پیش از سررسید تعهد می كند و اوراق سلف را طی دوره معاملاتی با نرخ سود۱۷درصد سالانه به صورت روزشمار به علاوه قیمت پایه اوراق در عرضه اولیه، بازخرید خواهد نمود. كارمزد خرید و فروش اوراق هم بر مبنای مصوبه هیات مدیره سازمان بورس اوراق بهادار تعیین می گردد.

1397/02/30
15:22:24
5046
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات