ارز بر قیمت برق تاثیر نگذاشت

ارز بر قیمت برق تاثیر نگذاشت

متخصص فلز: معاون هماهنگی توزیع شركت توانیر اظهار داشت: اطلاعات قیمت تمام شده برق در انتهای سال مالی منتشر می شود، اما پیش بینی می گردد كه تغییرات نرخ ارز تاثیر چندانی در قیمت تمام شده برق نگذاشته باشد.


محمودرضا حقی فام در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه با عنایت به بومی سازی صنعت برق با استفاده از شركت های داخلی مشكل چندانی در صنعت برق به علت تغییرات ارز اتفاق نمی افتد، اظهار نمود: علاوه بر این دولت هم اعلام نموده كه گشایش های ارزی با قیمت ۴۲۰۰ تومان برای تولیدكنندگان كالا و خدمات صورت می گیرد كه همین مساله هم باعث می گردد تا شاهد افزایش قیمت تمام شده انرژی برق نباشیم.

وی در مورد آخرین قیمت تمام شده عنوان كرد: سال قبل قیمت تمام شده برق در هر كیلووات ساعت ۹۶ تومان در گزارش حسابرسی سازمان برنامه و بودجه اعلام شد، اما آنچه كه صنعت برق اعلام نموده بود ۱۱۰ تومان بود.

حقی فام با اشاره به اینكه افزایش هفت درصدی قیمت انرژی تاثیر چندانی در مصرف مشتركان نگذاشته است، عنوان كرد: برای بررسی میزان تاثیر حداقل سه ماه زمان لازم است تا قرائت كنتورها صورت گیرد. اما بدیهی است كه با عنایت به افزایش ناچیز قیمت، مدیریت مصرف چندانی هم صورت نخواهد گرفت.

معاون شركت توانیر با اشاره به اینكه درصد بالایی از مشتركان تنها ۲۰ هزار تومان برای مصرف برق پرداخت می كنند، اظهار نمود: بطور قطع با افزایش هفت درصدی قیمت ها نمی توان شاهد تاثیرات بسیار زیادی در حوزه كاهش مصرف بود.

گفتنی است هیات وزیران در مصوبه ای به استناد مواد ۱ و ۳ قانون هدفمند كردن یارانه ها مصوب ۱۳۸۸ به وزارت نیرو اجازه داد تا متوسط تعرفه های آب و برق را از ابتدای اردیبهشت ماه امسال بدون تغییر ساختار تعرفه ها هفت درصد افزایش دهد.
1397/03/04
22:17:54
4681
5.0 / 5
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات