مذاكرات تجاری اتحادیه اروپا و مركوسور ازسرگرفته شد

مذاكرات تجاری اتحادیه اروپا و مركوسور ازسرگرفته شد

متخصص فلز: اتحادیه اروپا و بلوك مركوسور آمریكای جنوبی دور جدیدی از مذاكرات تجاری را ازسرگرفتند و این دفعه خوش بینی تازه ای نسبت به نهایی شدن یك توافق بعد از گذشت ۲۰ سال از مذاكرات وجود دارد.به گزارش متخصص فلز به نقل از رویترز، از زمانی كه مذاكرات تجاری با آمریكا بعد از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ به بن بست رسید، اتحادیه اروپا توجه خویش را به سایر اقتصادهای بزرگ معطوف كرده و تابحال توافقهای تجاری با ژاپن و مكزیك منعقد كرده است.

گروه مركوسور كه شامل آرژانتین، برزیل، پاراگوئه و اوروگوئه است، چهارمین بلوك تجاری بزرگ جهان است و با عنایت به ضربه جدیدی كه اتحادیه اروپا از محدودیتهای واردات فلزات آمریكا متحمل شده است، بعنوان هدف جدید در لیست تجاری موفق اروپایی ها قرار دارد.

یك دیپلمات اتحادیه اروپا كه از مذاكرات آگاه است، به رویترز اظهار داشت: ما هیچگاه تا این حد نزدیك نبودیم. آخر مذاكرات تجاری نزدیك شده است و هر دو طرف اكنون بهتر محدودیتهای یكدیگر را درك می كنند.

از نظر كاهش تعرفه، ممكن است این توافق بهترین توافق تجاری اتحادیه اروپا تابحال باشد و سه برابر بیشتر از مجموع قراردادهایی كه با كانادا و ژاپن بسته است برای این بلوك منفعت داشته باشد.

آخرین دور مذاكرات در آوریل با پیشرفت محدود به پایان رسید. وزیر كشاورزی فرانسه كه به همراه ایرلند بیش از همه نسبت به افزایش چشمگیر واردات گوشت گاو نگران هستند ماه گذشته گفته بود تصور می كنم مذاكرات به نقطه آخر رسیده است.

شكافهای كلیدی درباره چگونگی گشایش بازارهای یكدیگر به روی كالاهای صنعتی و كشاورزی مانند گوشت گاز آمریكای لاتین و لبنیات اتحادیه اروپا به قوت خود باقی مانده است.

سسیلیا مالمستروم، كمیسیونر تجاری اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام نمود امیدوار است روی مسائل مختلف در هفته آتی پیشرفت حاصل شود اما نسبت به لزوم مذاكرات بیشتر اخطار داد.

اتحادیه اروپا خواستار صادرات خودروهای بیشتر و پشتیبانی از نامهای غذایی و نوشیدنی است بعنوان مثال عنوان "فتا" تنها برای پنیر یونان بكار برده شود كه با شیر گوسفند تهیه می گردد.

اتحادیه اروپا ۳۵۷ نشان جغرافیایی (GI) و مركوسور ۲۵۰ نشان جغرافیایی دارد.

در زمینه خودرو، مذاكرات به مدتی كه طی آن تعرفه ها باید كاهش پیدا كنند تمركز یافته است.
1397/03/13
19:21:24
5182
5.0 / 5
تگهای خبر: واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات