اشاره مبهم روس ها به آینده اوپك پلاس

اشاره مبهم روس ها به آینده اوپك پلاس

متخصص فلز: از اواخر سال ۲۰۱۶ كه اوپك و سایر تولیدكنندگان خارج از این سازمان شامل روسیه به مدیریت بازار نفت پرداختند، گروهی معروف به اوپك پلاس متولد شد.به گزارش متخصص فلز به نقل از بلومبرگ، با این وجود آینده این گروه كه در آن عربستان سعودی و ایران هم حضور دارند به حدی مبهم است كه مدیر تولید شركت نفتی روس نفت روسیه به سرمایه گذاران اظهار داشت: معلوم نیست آیا اوپك پلاس یا هر نوع گروه دیگری در آینده نزدیك برای روند بازار تصمیم گیری خواهد نمود یا خیر.

اریك لیرون، مدیر بخش تولید روس نفت اظهار داشت: " برنامه های تولید روس نفت تا آخر سال ۲۰۱۸ به آنچه كه در عرصه اوپك اتفاق می افتد بستگی دارد. خواه اوپك باشد، اوپك پلاس، اوپك پلاس پلاس یا اوپك مینوس، هر چه كه باشد!".

تاكنون هیچ یك از كشورهایی كه در گروه اوپك پلاس بوده اند، برنامه ای برای ترك این این گروه كه بیش از نیمی از نفت جهان را تولید می كند اعلام نكرده اند. با این وجود تنش هایی میان عربستان سعودی و روسیه از یك سو و ایران در سوی دیگر وجود دارد. تهران، ریاض و مسكو را به لبریز كردن بازار از عرضه بالا برخلاف توافق محدودیت عرضه متهم كرده است.

عربستان سعودی و روسیه سرگرم بررسی تشكیل نهاد جدیدی هستند كه روزی اوپك را تكمیل خواهد نمود. مكزیك به تازگی دولت جدیدی را انتخاب كرده و در را به روی سیاست نفتی جدیدی گشوده است.

در نهایت وضعیت دقیق این گروه امكان دارد دیگر اهمیت چندانی نداشته باشد. عربستان سعودی و روسیه قبل از این دست به كار شده و به شكل یكجانبه تصمیمات بزرگی درباره تولید نفت گرفته اند. مهمترین واژه اظهارنظر مدیر روس نفت امكان دارد آخرین كلمه اش باشد: هر چه كه باشد!
1397/05/17
17:04:45
4629
5.0 / 5
تگهای خبر: اوپك , بازار , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات