در صورت ثبت تقاضای ویزا از سامانه سماح؛

زائران اربعین حسینی بیمه می شوند

زائران اربعین حسینی بیمه می شوند

متخصص فلز: زائرانی كه نسبت به ثبت نام و دریافت ویزای كشور عراق با استفاده از سامانه سماح سازمان حج و زیارت اقدام نمایند، با پرداخت 15 هزار تومان حق بیمه، تحت پوشش بیمه های عمر، حوادث و درمان قرار می گیرند.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، یك شركت بیمه ای با صدور بخشنامه ای به تمامی شعب و مراكز خود تاكید كرده است كه پوشش تعهدات این بیمه نامه برای هر یك از بیمه شدگان شامل پرداخت غرامت فوت به هر علت (عمر زمانی) به مبلغ 350 میلیون ریال، پرداخت غرامت فوت ناشی از حادثه به مبلغ یك میلیارد و 850 میلیون ریال و پرداخت غرامت نقص عضو یا ازكارافتادگی دائم كلی یا جزئی ناشی از حادثه حداكثر 2 میلیارد و 200 میلیون ریال است.
پرداخت هزینه های درمانی بستری بیمارستانی و اعمال جراحی به دلیل بیماری یا حوادث حداكثر 250میلیون ریال، پرداخت هزینه های درمانی سرپایی و پاراكلینیكی به دلیل بیماری یا حوادث همانند انجام نوار قلب، رادیولوژی، آزمایش ها، اورژانس، گچ گیری و نظایر آن تا سقف 25 میلیون ریال از دیگر تعهدات این شركت بیمه ای برای زائران اربعین است.
همچنین در این بیمه نامه تعهد پرداخت هزینه های نقل وانتقال پیكر هر یك از بیمه شدگان فوت شده به هر علت، از عراق یا شهرهای ایران به شهر محل اعزام متوفی، از محل تعهدات فوت به هر علت و پرداخت هزینه های مربوط به نقل وانتقال بیمار یا مصدوم از عراق یا شهرهای ایران به شهر محل اعزام بیمه شده از محل تعهدات بستری و اعمال جراحی دیده شده است.
بر اساس این گزارش، مدت پوشش بیمه ای هر یك از بیمه شدگان حداكثر مدت 30 روز است كه این زمان در مسیرهای زمینی از فاصله 20 كیلومتری پایانه های مرزی رسمی جمهوری اسلامی ایران و در مرزهای هوایی از زمان ورود به خاك كشور عراق آغاز و در طول مدت اقامت در شهرهای نجف اشرف، كربلای معلی، كاظمین، سامرا و مسیرهای منتهی به آن ها ادامه دارد.
در مرزهای زمینی هم این تعهدات بعد از خروج از خاك عراق و ورود به ایران تا فاصله 20 كیلومتری بعد از پایانه مرزی و در مرزهای هوایی بعد از خروج بیمه شده از خاك عراق و ورود به ایران خاتمه می یابد، مشروط بر اینكه مدت مذكور از 30 روز بیشتر نباشد.
بنابراین گزارش، سال گذشته بیشتر از 2 میلیون ایرانی برای حضور در آیین جهانی اربعین حسینی (ع) راهی عتبات عالیات شدند و پیش بینی می گردد همیین تعداد از هموطنان در این آیین سوگواری شركت نمایند.
در تقویم رسمی امسال، روز اربعین مصادف با هشتم آبان ماه است اما هموطنان از حدود یك هفته قبل سفر خویش را به مقصد كربلای معلا آغاز می كنند.

1397/07/24
20:38:16
4754
5.0 / 5
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات