ادامه صادرات نفت ایران با وجود تهدید تحریم های آمریكا

ادامه صادرات نفت ایران با وجود تهدید تحریم های آمریكا

متخصص فلز: در حالیكه مدت زیادی به ضرب الاجل آمریكا برای اجرای تحریم های نفتی ضد ایران باقی نمانده اما واشنگتن موفق نشده است به هدف خود برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران دست پیدا كند.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، رویترز در گزارشی بر پایه آمار رفینیتیو آیكان اعلام نمود حجم كم سابقه ای از نفت ایران ماه جاری و اوایل نوامبر قبل از اجرایی شدن تحریم های آمریكا، به بندر دالیان چین خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، مجموعا ۲۲ میلیون بشكه نفت ایران كه در ابرنفتكشهای شركت ملی نفتكش ایران بارگیری شده است، به سمت دالیان رهسپار شده اند.

طبق آمار از ژانویه سال ۲۰۱۵ تاكنون، دالیان معمولا هر ماه بین یك تا سه میلیون بشكه نفت ایران را وارد می نماید.

ایران در دوران تحریم های قبلی در سال ۲۰۱۴ مبادرت به ذخیره سازی نفت در دالیان كرده بود و سپس این نفت را به خریداران در كره جنوبی و هند می فروخت. بعضی از بزرگترین پالایشگاه ها و تاسیسات مخازن نفت تجاری در چین، در دالیان واقع شده اند.

رویترز هفته گذشته گزارش كرده بود ابرنفتكش Dune كه یكی از ۱۱ نفتكش VLCC شركت ملی نفتكش ایران است، هشتم اكتبر یك محموله نفتی را در یك مخزن نگهداری نفت در بخش شینگانگ بندر دالیان تخلیه كرده بود.

شینگانگ منطقه ای است كه در آن مخازن نفت مختلف شامل ذخایر نفت بازرگانی و استراتژیك قرار گرفته اند. شركت ملی نفت چین (CNPC) و شركت "دالیان پورت پی دی"، مخازن منطقه را اداره می كنند.

با این حال یك منبع مطلع اظهار داشت: CNPC انتظار ندارد نفت ایران به دالیان برسد. نگهداری نفت در مخازن، به مالك محموله امكان می دهد نفت را بعدا به چین یا سایر خریداران در منطقه بفروشد.

افزایش نفت ارسالی عزم ایران برای ادامه فروش نفت خویش را نشان داده است.

یك منبع مطلع در شركت ملی نفتكش ایران به رویترز اظهار داشت: همان گونه كه مسئولان ما اعلام نموده اند، متوقف كردن فروش نفت ایران غیرممكن است. ما راههای زیادی برای فروش نفت خود داریم و زمانی كه نفتكشها به دالیان برسند، درباره این كه نفت را به سایر خریداران یا چین بفروشیم، تصمیم خواهیم گرفت.
1397/07/27
22:31:52
4517
5.0 / 5
تگهای خبر: بازرگانی , صادرات , فروش , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات