تشكیل كارگروه جلوگیری از بیماری های واگیر حیات وحش و دام اهلی

تشكیل كارگروه جلوگیری از بیماری های واگیر حیات وحش و دام اهلی

متخصص فلز: كارگروه مشترك دامپزشكی و حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با حضور مدیركل حفاظت محیط زیست استان، مدیركل دامپزشكی، مدیركل منابع طبیعی و نماینده امور عشایری استان برگزار گردید.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر مدیركل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با بیان این خبر اظهار داشت: طی چند سال اخیر بیماری های واگیردار در حیات وحش كشور یكی از دغدغه های مهم و جدی حفاظت محیط زیست بوده است.
اكبری اعلام نمود: از آنجایی كه روش های مختلف درمانی در حیات وحش خیلی موثر نیست، بنابراین اقدامات پیشگیرانه در این خصوص از ضروریات است.
مدیركل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات به موقع و عملكرد مثبت دامپزشكی و سایر دستگاه های اجرایی ذیربط استان تصریح كرد: علی رغم مرزی بودن استان و هم حضور عشایر در استان و تردد دام، خوشبختانه مشكل خاصی از لحاظ بیماری های واگیردار در حیات وحش و دام اهلی در استان مشهود نیست.
در ادامه اصغرزاده مدیركل دامپزشكی استان با اشاره به انجام واكسیناسیون های به موقع در دام های استان همچون طاعون نشخواركنندگان كوچك، تب برفكی، آبله، شاربن، هاری و...، آموزش را بهترین راه در امر پیشگیری از بیماری های حیات وحش در استان عنوان نمود و اظهار داشت: با آموزش جوامع محلی، دامداران و... می توان تا حد زیادی از خسارات ناشی از شیوع بیماری های مختلف در دام ها جلوگیری كرد.
سپس نصرآبادی مدیركل منابع طبیعی استان با اشاره به توان یگان های حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست در استان، خواهان استفاده از این ظرفیت برای همكاری با دامپزشكی در جهت شناسایی و گزارش موارد مشكوك بیماری ها در حیات وحش شد و اظهار داشت: با ارائه آموزش های لازم از جانب اداره كل دامپزشكی استان می توان از این نیروها در جهت اهداف سازمانی و سلامت مردم بهره برد.


1397/08/03
23:06:40
5306
5.0 / 5
تگهای خبر: سازمان , منابع , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات