هنگام خرید از سایت های اینترنتی دقت كنید

هنگام خرید از سایت های اینترنتی دقت كنید

متخصص فلز: با عنایت به افزایش كلاهبرداری های انجام شده هنگام خرید و فروش اینترنتی، لازم است كاربران هنگام معامله كالا از سایت های نیازمندی و واسطه گر دقت لازم را داشته باشند و تا زمانی كه از صحت اطلاعات و سلامت و امنیت كالا اطمینان حاصل نكرده اند، مبلغی پرداخت نكنند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، امروزه اینترنت به یكی از اصلی ترین ابزارهای اطلاع رسانی تبدیل گشته است و تعداد كاربران آن از طیف های مختلف در كسب وكار، گروه های سنی و طبقات اجتماعی مختلف رو به افزایش است. همینطور با عنایت به بستر ایجادشده برای خرید و فروش كالاهای دست دوم، افراد سودجو و كلاهبردار از این فرصت به وجود آمده سوءاستفاده كرده و مبادرت به فروش كالاهای سرقتی كرده یا با روش های گوناگون با فریب افراد به كلاهبرداری مبادرت می كنند.

اگرچه این سایت ها مزایای همچون پوشش گسترده تر، مخاطبان هدفمند، هزینه های مناسب تر و اطلاع رسانی بیشتر دارند، اما معایبی هم دارند. در گزارشی از وب سایت پلیس فتا به این معایب اشاره شده است كه عدم مشاهده فیزیكی و ماهیت واقعی كالا و خدمات پیش از خرید و امكان سوءاستفاده بعضی از صاحبان آگهی در تعریف واقعی كالا و خدمات واقعی خود همچون ی این معایب هنگام تبلیغات اینترنتی و خرید از سایت ها است.

از طرفی این احتمال وجود دارد كه سایت های اینترنتی همواره تحت نفوذ هكرها قرار گیرند كه این امر هم خطراتی را برای كاربران آنها به وجود خواهد آورد. چونكه به علت گستردگی فضای مجازی، نظارت بر همه سایت ها و تبلیغات موجود در فضای اینترنت، كار سختی است. بنابراین مجرمان و كلاهبرداران از فضای موجود سوءاستفاده كرده و دست به اعمال مجرمانه خود می زنند.

در چند سال اخیر از سایت های نیازمندی های اینترنتی استقبال چشمگیری شده است اما با عنایت به بستر ایجادشده برای خرید و فروش كالاهای دست دوم، افراد سودجو از این فرصت به وجود آمده سوءاستفاده كرده و مبادرت به فروش كالاهای سرقتی می كنند یا اینكه با روش های گوناگون افراد را فریب داده و با دریافت پول، هیچ كالایی به آن ها تحویل نمی دهند.

در برخی موارد دیگر هم مشاهده شده كه كلاهبرداران با فریب افراد، كلیه اطلاعات بانكی آن ها را به بهانه واریز پول دریافت و پس از آن مبادرت به برداشت غیر مجاز از حساب آن ها می كنند. از این رو به كاربران سفارش می گردد كه با دقت بیشتری از این سایت ها خرید كنند تا گرفتار كلاهبرداران نشوند.

برای تبادل یك كالا با استفاده از فضای مجازی باید همواره این مورد را در نظر داشت كه امكان دارد تبلیغ صورت گرفته برای كالا ماهیت واقعی نداشته باشد و در پس یك تبلیغ در این گونه سایت ها، افرادی شیاد فعالیت كنند كه قصد كلاهبرداری از كاربران را دارند. از این رو كاربران باید از قرار گذاشتن با فروشندگان این كالاها در اماكن خلوت و كم تردد خودداری كرده و با متقاضیان خرید، جهت رویت كالا و پرداخت پول حتماً در اماكن عمومی و پرتردد قرار ملاقات بگذارند.

همچنین هنگام معامله كالا از سایت های نیازمندی و واسطه گر و خصوصاً هنگام خرید موبایل، تبلت و لپ تاپ، به عرضه كارتن كالا اكتفا نكرده و فاكتور خرید را از فروشنده مطالبه كنید. قبل از هرگونه واریز وجه به حساب فرد فروشنده ی كالا یا خدمات هم از صحت و سقم اطلاعات موصوف اطمینان حاصل كنید.






1397/08/08
15:44:44
5382
5.0 / 5
تگهای خبر: خدمات , فروش , كالا , معامله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات