سازمان برنامه و بودجه اعلام كرد:

اختصاص ۷۰۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با فقر مطلق

اختصاص ۷۰۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با فقر مطلق

متخصص فلز: اعتباری معادل ۷۰۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور در بخش پشتیبانی از معیشت عمومی و عدالت اجتماعی، برای استمرار طرح مقابله با فقر مطلق در نظر گرفته شده است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از سازمان برنامه و بودجه كشور، اولین بخش از لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور به پشتیبانی از معیشت عمومی، سلامت و عدالت اجتماعی اختصاص دارد.
در این بخش آمده كه اعتبار خرید تضمینی گندم متناسب با افزایش نرخ خرید تضمینی این محصول از ۵ هزار میلیارد تومان به ۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.
همچنین برای تامین كالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشكی و نهاده های دامی و كشاورزی معادل ۱۴ میلیارد دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان بودجه اختصاص داده شده است.
استمرار پرداخت یارانه نقدی (۴۲۵۰۰ میلیارد تومان)، افزایش حقوق كارمندان و بازنشستگان دولت (رشد ۲۰ درصدی)، استمرار همسان سازی حقوق بازنشستگان (۲۰۰۰ میلیارد تومان)، استمرار اجرای طرح تحول سلامت (۳۵۰۰۰ میلیارد تومان)، استمرار اجرای قانون استفاده متوازن از امكانات كشور برای ارتقای سطح مناطق كمتر توسعه یافته (۱۵۰۰۰ میلیارد تومان) و افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه نهاده ها و عوامل تولید كشاورزی از دیگر مواردی است كه در لایحه بودجه ۹۸ در بخش پشتیبانی از معیشت عمومی، سلامت و عدالت اجتماعی پیش بینی شده است.
افزایش ۲۸ درصدی اعتبارات هزینه ای آموزش و پرورش استان ها
اعتبار هزینه ای ادارات كل آموزش و پرورش استان ها در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور از ۳۳ هزار میلیارد تومان به ۴۳ هزار میلیارد تومان رسید كه از افزایش ۲۸ درصد برخوردار شده است.
در بخش آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای در لایحه بودجه ۹۸، مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان تامین اعتبار شده است.
افزایش ۲۰ درصدی اعتبارات ردیف های هزینه ای خرید خدمات آموزشی در مناطق كمتر برخوردار، افزایش ۲۵ درصدی اعتبارات تملك دارایی های سرمایه ای دانشگاه فرهنگیان، افزایش ۵ برابری كمك های فنی و اعتباری برای مدارس غیردولتی و تأمین اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی ۵۰۰ زمین چمن مصنوعی ورزشی در مدارس كشور از دیگر مواردی است كه در بخش آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای به آن توجه شده است.
همچنین اعتبارات تملك دارایی های سرمایه ای طرح تملك فضاهای آموزشی نیمه تمام كه ۵۰ درصد ازجانب خیرین تأمین شده باشد از ۴۱۲ به ۹۰۰ میلیارد تومان (۱۲۱۰ میلیارد تومان باز ازجانب خیرین تامین می شود) افزایش ۱۱۸ درصدی داشته است.
در لایحه بودجه ۹۸ همین طور شاهد توسعه فعالیت «كمك به ارتقای شاخص های آموزشی و پرورشی استان های محروم» از ۴ استان امسال (سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب كرمان و آذربایجان غربی) به ۸ استان (اضافه شدن استان های لرستان، خراسان شمالی، خوزستان و ایلام) هستیم.
رشد ۷۱ درصدی اعتبار هزینه ای پشتیبانی از پارك ها و مراكز رشد علم و فناوری
همچنین در بخش دانشگاه ها، مراكز پژوهشی و فناوری، توجه ویژه ای به پژوهش به خصوص در حوزه نانو و بیوتكنولوژی و ارتقاء ۵ دانشگاه به تراز بین المللی شده است.
براساس(بند الف تبصره ۳) تامین یك میلیارد دلار از تسهیلات تأمین مالی خارجی (فاینانس) به منظور تجهیز آزمایشگاه ها و كارگاه های دانشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و فن آوری با تضمین دولت و بازپرداخت آن، از محل اعتبارات بودجه عمومی صورت می گیرد.
۱۰ درصد از اعتبارات برنامه «پژوهش های كاربردی» دستگاه های اجرایی باز به پایان نامه های تحصیلات تكمیلی دانشگاه ها و مراكز پژوهشی (جزء ۲ بند هـ تبصره ۹) اختصاص می یابد.
بنا به این گزارش، امكان استفاده از اوراق مالی اسلامی برای تامین منابع مورد نیاز دانشگاه ها (تبصره ۵)، امكان بهره مندی دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پارك های علم و فناوری از محل قانون استفاده متوازن از امكانات كشور (بند و تبصره ۹)، امكان استفاده دانشگاه ها از منابع بودجه استانی (بند ز تبصره ۹)، اختصاص ۴۰ درصد از هزینه امور پژوهشی شركت ها، بانك ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت برای حل مسائل و مشكلات مربوطه از راه توافقنامه با دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی (بند ح تبصره ۹) از دیگر مفادی است كه در بخش دانشگاه ها، مراكز پژوهشی و فناوری به آن پرداخته شده است.

1397/09/17
15:44:13
4334
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , تولید , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات