معاون رئیس جمهور:

وابستگی به نفت در سال آینده حداقل ۲۸ درصد كاسته می شود

وابستگی به نفت در سال آینده حداقل ۲۸ درصد كاسته می شود

متخصص فلز: رییس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: وابستگی به منابع حاصل از فروش نفت در سال آینده حداقل ۲۸ درصد كمتر از امسال است.به گزارش متخصص فلز به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت اظهار داشت: درآمد دلاری نفت در بودجه سال آینده با احتساب نرخ هشت هزار تومانی ارز در سامانه نیما امكان دارد درآمدهای نفتی را از نظر ریالی بزرگ نشان دهد اما وابستگی به نفت كم شده است.
وی با اشاره به اینكه سال ۹۷ سهم دولت از درآمد نفتی ۲۷ میلیارد دلار است، اضافه كرد: در بهترین شرایطی كه برای سال ۹۸ پیش بینی شده درآمد نفتی دولت ۲۱ میلیارد دلار است؛ یعنی وابستگی نفت در سال آینده حداقل ۲۸ درصد نسبت به سال جاری كمتر میگردد.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دلیل طرح محاسبه اغواكننده افزایش درآمدهای نفتی این است كه پارسال هر دلاری كه به دست می آمد در ۳۵۰۰ تومان ضرب می شد (نرخ تسعیر ارز)؛ اما در سال آینده بخشی از آن برای تامین كالاهای اساسی با نرخ تسعیر ۴۲۰۰ تومان و حدود هفت میلیارد دلار با نرخ ارز ۸ هزار تومانی نیما محاسبه میگردد.
وی اشاره كرد: این مساله امكان دارد درآمدهای نفتی را از نظر ریالی بزرگ نشان دهد، اما اصل وابستگی به نفت در سال آتی از امسال حداقل ۲۸ درصد كمتر است.

1397/10/11
14:06:32
4372
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , دولت , سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات