نماینده مجلس:

آزادراه تهران-شمال ۱۴هزار میلیاردتومان بودجه می خواهد نه ۳میلیارد

آزادراه تهران-شمال ۱۴هزار میلیاردتومان بودجه می خواهد نه ۳میلیارد

به گزارش متخصص فلز عضو كمیسیون عمران مجلس با اشاره به تخصیص اعتبار ۳ میلیارد تومانی به آزادراه تهران-شمال در لایحه بودجه ۹۸ اظهار داشت: اجرای كامل پروژه ۱۲ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد.به گزارش متخصص فلز به نقل از خانه ملت، قلی الله قلی زاده با اشاره به روند اجرای طرح آزادراه تهران-شمال، اظهار داشت: دولت در شرایط كنونی عملا مسئولیت اجرای پروژه آزادراه تهران-شمال را بر گردن بنیاد مستضعفان انداخته است.
عضو مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه در لایحه بودجه سال ۹۸ برای اجرای طرح آزادراه تهران- شمال حدود ۳ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده، كه این اعتبار بطور قطع محدود و كم است.
وی اظهار داشت: در شرایط كنونی قطعه ۴ آزادراه تهران-شمال مورد بهره برداری قرار گرفته و امروز استفاده می شود، از سوی دیگر قطعه یك این پروژه هم طبق گزارش مسئولان بنیاد مستضعفان در سال آینده افتتاح می گردد.
قلی زاده با اشاره به اینكه قطعه دوم و سوم آزادراه تهران- شمال پرهزینه ترین بخش های این پروژه به حساب می آید، افزود: بر مبنای توضیحات سعیدی كیا رئیس بنیاد مستضعفان برای اجرای كامل این پروژه به ۱۲ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است كه ۸۰ درصد از این میزان اعتبار برای اجرای دو قطعه دوم و سوم هزینه می گردد.
این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: بخش اعظمی از قطعات دوم و سوم آزادراه تهران-شمال، پل و تونل بوده و این مسئله كار را برای اجرای و اتمام كامل پروژه ساخت كرده است.
عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: اگر بنیاد مستضعفان سرمایه لازم را برای اجرای آزادراه تهران-شمال اختصاص دهد، می توانیم به اتمام و بهره برداری آن امید داشته باشیم در غیر این صورت این پروژه مانند شرایط كنونی باقی می ماند، چونكه دولت اراده ای برای پشتیبانی از این پروژه ندارد.

1397/10/22
15:57:20
4977
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , دولت , مجلس , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات