در گفتگو با مهر عنوان شد

كاهش قیمت نفت با تحریم ایران ممكن نیست، كاهش تولیدونزوئلا فرصت است

كاهش قیمت نفت با تحریم ایران ممكن نیست، كاهش تولیدونزوئلا فرصت است

به گزارش متخصص فلز رئیس دفتر مطالعات انرژی وین اظهار داشت: كاهش یا قطع تولید نفت ونزوئلا به نفع ایران است چون كه تقاضا برای نفت ایران افزایش می یابد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، چند روز قبل كه خاموشی برق سراسر ونزوئلا را در بر گرفت و صادرات نفت ونزوئلا برای چند روز متوقف گردید، البته بعد از چند روز این روند از سر گرفته شد.
بر اساس آخرین اعلام سازمان اوپك میزان تولید نفت ونزوئلا به ۱.۰۰۸میلیون بشكه در روز رسیده است كه نشان از كاهش ۱۴۲ هزار بشكه ای در روز دارد. از سویی دیگر عراق اعلام نموده است كه در جهت تصمیم اوپك، تولید نفت خویش را در محدوده ۳.5 میلیون بشكه در روز نگه خواهد داشت.
هر چند ایالات متحده آمریكا با كری خوانی ها جسته گریخته در تلاش است تا نفت ایران را در گوشه رینگ قرار دهد، اما شواهد و قرائن حقیقت دیگری را نشان داده است. بدین سان كه اوپك در تازه ترین گزارش خود اعلام نمود كه تولید نفت ایران در فوریه سال جاری میلادی (بهمن/ اسفند سال ۹۷) نه تنها كاهش نداشته بلكه با رشد ۱۲ هزار بشكه ای رو به رو بوده است.
ایالات متحده آمریكا تلاش دارد تا علاوه بر ایجاد فشار بر نفت ایران و رجزخوانی برای كاهش میزان صادرات كشور، قیمت نفت را پایین نگه دارد، در حالیكه جمع و اجرای این دو مقوله امكان پذیر نیست و اساساً در كوتاه مدت قادر به صفر كردن صادرات نفت ایران نخواهد بود.
دولت آمریكا به سبب نگرانی از افزایش قیمت نفت به كاهش ۲۵۰ هزار بشكه ای صادرات نفت ایران در دور جدید تمدید معافیت ها رضایت داده است. از طرفی تولید نفت در تگزاس آمریكا از تولید نفت عراق، ایران و امارات پیشی گرفته و در مرز ۵ میلیون بشكه در روز رسیده است.
فریدون بركشلی، رئیس دفتر مطالعات انرژی وین در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تأثیر شرایط صنعت نفت ونزوئلا بر بازار نفت اظهار داشت: با مشكلاتی كه این كشور در بخش های مختلف داشته و میزان تولید آن كاهش یافته است، این شرایط به نفع ایران و دیگر تولیدكنندگان خواهد بود.
وی افزود: آمریكا بزرگترین خریدار نفت ونزوئلا است، اما مسئله خرید نفت به تنهایی مطرح نیست بلكه مقوله امور مالی و انتقالات آن هم مطرح است.
كارشناس مطالعات بین الملل انرژی خاطرنشان كرد: حذف كردن نفت خام از بازار و جایگزینی آن امر سهلی نیست؛ چون كه به هر حال پالایشگاه ها باید با نوع نفت خام و زنجیره تولیدات آن هماهنگ شوند.

1397/12/27
14:05:44
4287
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات