قائم مقام صندوق بیمه كشاورزی:

پرداخت غرامت كشاورزان سیل زده شروع شد

پرداخت غرامت كشاورزان سیل زده شروع شد

متخصص فلز: قائم مقام صندوق بیمه كشاورزی اظهار داشت: اولین مرحله پرداخت غرامت كشاورزان خسارت دیده سیل در گلستان از روز پنجشنبه شروع شد.به گزارش متخصص فلز به نقل از صداوسیما، محمدابراهیم حسن نژاد با اشاره به اینكه به بهره برداران بخش كشاورزی كه محصولات شأن را بیمه كرده بوده اند خسارت پرداخت می شود، اظهار داشت: طبق قولی كه داده بودیم روز گذشته نخستین فقره پرداخت از مرحله اول به كشاورزان پرداخت گردید.
وی اضافه كرد: بیشتر از ۷۱ هزار مورد غرامت خسارت دیدگان در ۱۶ استان كشور تابحال توسط كارشناسان، ارزیابی شده است و تلاش می نماییم در كوتاه ترین زمان خسارت مابقی اراضی و واحدهای تولیدی را هم ارزیابی نماییم.
حسن نژاد تصریح كرد: میزان خسارات پرداختی به سیل زدگان مطابق با تعهدات بیمه نامه هایی كه از ما خریداری نموده اند محاسبه و پرداخت می شود.
قائم مقام صندوق بیمه كشاورزی با اشاره به اینكه حجم خسارات بالا است اظهار داشت: تا امروز بیشتر از ۳۰۰ میلیارد تومان از خسارت جمع بندی شده است و این ارزیابی همچنان ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، همینطور به قول رئیس جهاد كشاورزی استان گلستان، در سیل اخیر ۱۲۰ هزار هكتار از اراضی كشاورزی از بین رفته است و ۳۲۰ هزار هكتار در حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد صدمه دیده اند.
مختار مهاجر اضافه كرد: ۷۷ هزار هكتار از این اراضی تحت پوشش بیمه است و با حضور قائم مقام صندوق بیمه محصولات كشاورزی پرداخت غرامتهای آنان شروع شده است.
وی اضافه كرد: برای مزارعی كه بیمه نشده اند هم مطابق مصوبه هیئت دولت و متناسب با خسارات وارده تا سقف دو میلیون تومان به ازای هر هكتار، غرامت پرداخت می شود كه این پرداخت از هفته آینده آغاز خواهد شد.

1398/01/16
17:32:25
4977
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , دولت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات