مقام مسئول در بنیاد مسكن خبر داد

تخصیص زمین بلاعوض به سیل زدگان

تخصیص زمین بلاعوض به سیل زدگان

متخصص فلز: مدیركل بازسازی بنیاد مسكن از اختصاص زمین بلاعوض به خانوارهایی كه واحدهای مسكونی آنها در شهرها و روستاهای واقع حریم رودخانه ها قرار داشته و بر اثر سیل بطور كامل تخریب شده، آگاهی داد.به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مجید جودی با بیان اینكه در مجموع ۲۷۰۰ واحد احداثی شهری، ۱۱ هزار واحد احداثی روستایی و ۱۷ هزار واحد تعمیری ارزیابی های بنیاد مسكن از لطمه های وارده به سیل لرستان است، از آغاز بازسازی واحدهای تعمیری و نمایش تسهیلات بانكی به خانوارهای سیل زده در معمولان و پلدختر آگاهی داد.
وی اظهار داشت: ارزیابی ها از میزان خسارات به واحدهای مسكونی شهری و روستایی تحت مسئولیت بنیاد مسكن انقلاب اسلامی به اتمام رسیده است و عملیات بازسازی شروع شده است.
مدیركل بازسازی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با بیان این مطلب كه اولویت بازسازی ها به واحدهای تعمیری اختصاص یافته است، اضافه كرد: از امروز معرفی به بانك ها شروع شده و واحدهای تعمیری معمولان و پلدختر از امروز به بانك ها معرفی می گردند تا تسهیلات را دریافت نمایند.
این مقام مسئول بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اعلام نمود: اعطای كمك های بلاعوض باز شروع شده و پرداخت هرچه سریع تر در اختیار مردم سیل زده قرار می گیرد.
وی جزئیات پرداخت ها را تشریح نمود و اظهار داشت: كمك بلاعوض برای تعمیری ها ۵ میلیون تومان، برای اسباب و لوازم ۵ میلیون تومان، برای واحدهای احداثی شهری ۱۲ میلیون تومان و احداثی روستایی ۱۰ میلیون تومان است. در مجموع ۲۷۰۰ واحد احداثی شهری، ۱۱ هزار واحد احداثی روستایی و ۱۷ هزار واحد تعمیری ارزیابی و معرفی شده است.
جودی در پاسخ به این پرسش كه تمهیدات بنیاد مسكن انقلاب اسلامی برای خانوارهایی كه تمامی مدارك خودرا در سیل از دست داده اند، به چه نحوی است؟ اظهار داشت: خوشبختانه در هنگام ارزیابی و تشكیل پرونده ها، این مسأله باز مورد توجه قرار گرفت. الان، حدود ۹۵ درصد مدارك سیل زده ها آماده است. هماهنگی های لازم با ثبت انجام شده تا هر كسی كه مدارك خودرا گم كرده است در عرض یك روز مشكلش حل شود. كسانی كه مدارك خودرا در سیل از دست داده اند در عرض یك یا دو روز، گواهی و یا كارت ملی و شناسنامه خودرا دریافت می كنند و از این بابت مشكلی وجود ندارد.
مدیركل بازسازی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اضافه كرد: مناطقی از شهرهای معمولان و پلدختر هستند كه در مسیل رودخانه ها راه اندازی شده اند كه لزوم دارد تا مكانیابی آن واحدهای مسكونی تغییر كند، زمین ها را وزارت راه و شهرسازی در اختیار بنیاد مسكن انقلاب اسلامی قرار داده است و در حال طراحی هستیم.
جودی افزود: مشكلات تأمین زمین در شهر پلدختر در حال پیگیری است تا مسائل مربوط به تأمین زمین برای راه اندازی واحدهای مسكونی در پلدختر حل شود.
وی اشاره كرد: دولت و بنیاد مسكن انقلاب اسلامی به خانوارهایی كه واحدهای مسكونی آنها در شهرها و روستاهای حریم رودخانه ها بطور كامل تخریب شده، زمین بلاعوض در مكانی مناسب تخصیص خواهد داد. در صورت تأمین زمین توسط دولت، این كار صورت خواهد گرفت و در مناطقی كه این امكان وجود ندارد، بنیاد مسكن در روستاها و اداره كل راه و شهرسازی در شهرها تأمین زمین را بر عهده دارد.

1398/01/28
14:24:57
4745
5.0 / 5
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات