تولید سوزن های الكترود نوار عصب و عضله در كشور

تولید سوزن های الكترود نوار عصب و عضله در كشور

متخصص فلز: پژوهشگران جوان ایرانی مستقر در یكی از شركت های فناور دانشگاه علوم پزشكی مشهد با روش مهندسی معكوس موفق به تولید سوزن های الكترود الكترومیوگرافی شدند و شرایطی فراهم آوردند كه كشور با تولید این محصول دانش بنیان از واردات آن بی نیاز شود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مهندس مجتبی نوروزی، مدیر عامل این شركت دانش بنیان با اشاره به اینكه شركت ما از سال ۱۳۹۲ با هدف تولید تجهیزات یكبارمصرف پزشكی فعالیت خویش را آغاز كرد، افزود: با عنایت به نیاز موجود در كشور و با اتكا به دانش بومی، محققان ایرانی توانسته اند فناوری ساخت سوزن های الكترود الكترومیوگرافی را به مرحله تولید و ایجاد ظرفیت های بازار و تجاری سازی برسانند.
وی در مورد كاربرد این محصول دانش بنیان اظهار داشت: این محصول برای انتقال و دریافت سیگنال های عضلانی و الكترونیكی ماهیچه های حركتی استفاده می شود، به صورتی كه هر قسمت از عضله های بیمار گرفتار نقص در اندام حسی و حركتی شود، از این محصول برای تهیه نوار عضله و انجام تست های الكترومیوگرافی در سایز و طول های مختلف استفاده می شود و در اختیار پزشك متخصص قرار می گیرد.
وی اشاره كرد: شكل طراحی نوك این محصول بگونه ای است كه تعداد تناوب تست های الكترومیوگرافی را بویژه در دو و چهار اندام بالا برده و دارای سطح مقطع ریكورد استاندارد در كلیه الكترودهای این شركت است.
وی امپدانس پائین، كیفیت بهتر، ارزانتر، در دسترس بودن و دقت بالا را همچون مزایای این سوزن ها عنوان نمود و اضافه كرد: با عنایت به تحریم های موجود و احساس نیاز و هم قیمت بالای نمونه خارجی این سوزن ها، برای طراحی و ساخت الكترود الكترومیوگرافی اقدام شد.
این محقق مركز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشكی مشهد با اشاره به اینكه در گذشته ۸۰ درصد بازار این محصول در اختیار نمونه های خارجی بود، اظهار نمود: محققان ایرانی توانستند با ساخت این سوزن ها و تنوع آنها از خروج ارز به میزان قابل توجهی جلوگیری كرده و از لحاظ اقتصادی هم برای بیمار خرید تولید داخلی بسیار به صرفه تر است؛ چون كه قیمت نوع ایرانی این سوزن حداقل یك سوم مشابه خارجی است.
نوروزی اشاره كرد: در طراحی و ساخت الكترودهای الكترومیوگرافی این شركت حداكثر دقت صورت گرفته است و كلیه مراحل تولید منطبق بر استاندارد ISO۱۳۴۸۵ طراحی و اجرایی شده اند. همینطور این محصول دارای پروانه ساخت، تولید و عرضه از اداره تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت بوده و در سایت اداره تجهیزات پزشكی هم قابل استعلام است.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان خاطرنشان كرد: تلاش های محققان و پژوهشگران داخلی سبب شده است كه هم اكنون سوزن های الكترومیوگرافی با كیفیتی رقابتی و قیمت مناسب در دسترس كلیه مراكز و بیماران قرار گیرد و حتی رقیبان چینی توان قیمت رقابتی و بهبود و ارتقای كیفیت را ندارند.
وی با تاكید بر اینكه بخش تولید با عنایت به مشكلات واردات مواد اولیه و انتقال ارز نیازمند حمایت بیشتر از جانب مسئولین و مدیران است، اشاره كرد: همینطور این شركت طی برنامه زمانبندی در آینده ای نزدیك در نظر دارد عرضه متنوع و بومی شدن سایر محصولات وارداتی این حوزه (مطابق برنامه تحقیق و توسعه شركت) را به سبد تولیدات خود اضافه و عرضه نماید.1398/03/08
11:12:33
4838
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات