كشوری كه یك سوم ساكنانش میلیونر هستند!

كشوری كه یك سوم ساكنانش میلیونر هستند!

متخصص فلز: موناكو ثروتمندترین كشور در اروپا و جهان محسوب می شود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از بیزینس اینسایدر، موناكو یك دولت شهر بین فرانسه و اسپانیا و در مجاورت دریای مدیترانه است كه به خاطر شمار بالای جمعیت ثروتمند خود شهرت جهانی دارد.
بر اساس گزارش سازمان "نایت فرانك" در سال ۲۰۱۹ از ۳۸ هزار و ۳۰۰ شهروند این كشور ۱۲ هزار و ۲۶۱ نفر دارای ثروتی بیشتر از یك میلیون دلار بوده اند. بدین ترتیب یك سوم جمعیت این كشور میلیونر هستند و از نظر تراكم میلیونرها در هر متر مربع از این كشور شما یك میلیونر خواهید یافت!
كارین آدامز، كارشناس مؤسسه "بورگن پروجكت" اظهار داشت: دولت موناكو تعهد بالایی برای سرمایه گذاری مجدد درآمدهایش در بخش های مختلف و خصوصاً گردشگری دارد و بازگشت مجدد این سرمایه به چرخه اقتصادی موجب افزایش كیفیت زندگی مردم این كشور می شود.
هم اكنون موناكو كمترین جمعیت فقیر در جهان را نیز دارد. سیاست های مالیاتی دولت همین طور سبب شده است این كشور لقب بهشت مالیاتی را نیز بگیرد و با عنایت به اینكه این كشور هیچ مالیاتی بر درآمد افراد نمی گیرد و این مساله در سراسر اروپا بی مثال است، شمار بیشتری از ثروتمندان برای مهاجرت به آن ترغیب می شوند.
البته شمار بالای ثروتمندان در این كشور به نوبه خود موجب مشكلاتی نیز شده است و این كشور یكی از گران ترین كشورها جهت زندگی نیز به شمار می رود؛ به شكلی كه برای خرید یك آپارتمان یك خوابه در این كشور باید حداقل ۱.۶ میلیون دلار كنار گذاشت.
الكساندر كرافت، مدیر شركت " ساوث بی اینترنشنال رئلتی" اظهار داشت: قیمت خانه در موناكو بطور میانگین بیشتر از دو میلیون دلار است؛ به شكلی كه قیمت ها از ۲.۲ میلیون دلار تا ۲۲.۳ میلیون دلار متفاوت می باشد. پنت هاوس های لوكس در این منطقه نیز بیشتر از ۵۵ میلیون دلار قیمت دارند.
منبع:

1398/03/09
14:38:24
4835
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات