هند از امتیاز تجاری آمریكا محروم شد

هند از امتیاز تجاری آمریكا محروم شد

به گزارش متخصص فلز دولت دونالد ترامپ به امتیاز تجاری كه به هند اجازه داده بود حدود ۲۰۰۰ كالای بدون تعرفه به آمریكا صادر كند، تمام كرد.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، كاخ سفید در اطلاعیه ای اعلام نمود دسترسی بازار ترجیحی هند به آمریكا را تا پنجم ژوئن خاتمه می دهد چونكه هند برای شركت های آمریكایی دسترسی برابر و منطقی به بازارهای خود فراهم ننموده است.

دولت آمریكا همینطور اعلام نمود روی واردات پنل های خورشیدی و ماشین های لباسشویی هند تعرفه هایی وضع خواهد نمود كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا سال قبل اعلام نموده بود و معافیتی كه برای هند بعنوان یك كشور در حال توسعه قائل شده بود را لغو می كند.

این اقدامات به صادركنندگان هندی محصولاتی مانند منسوجات، جواهرات، قطعات خودرو و كشاورزی ضربه خواهد زد و تنش ها میان آمریكا و كشوری كه دولت ترامپ بعنوان متحد خود برای مقابله با چین توصیف كرده است را تشدید خواهد نمود.

دولت هند كه با پیروزی نارندرا مودی، نخست وزیر هند برای دور دوم سرگرم جابجایی است، درباره خاتمه وضعیت تجاری ترجیحی خود از جانب آمریكا واكنش فوری نشان نداد. هند مكرراً تعرفه تلافی جویانه ضد شماری از كالاهای آمریكایی شامل بادام، سیب و محصولات فلزی نهایی را به تأخیر انداخت چونكه در كوشش برای توافق تجاری گسترده با آمریكا بود. این كشور آسیای جنوبی حالا امكان دارد تعرفه های تلافی جویانه خویش را اجرایی كند.

بر اساس گزارش نیویورك تایمز، دو طرف ماه هاست كه به بن بست رسیده اند. مذاكره كنندگان آمریكایی هم به موضع حمایت گرایانه هند به خصوص در حوزه فناوری كه به شركت های تجارت الكترونیكی هندی نسبت به شركت های آمریكایی مانند آمازون، فلیپ كارت و وال مارت برتری داده است، اخطار داده اند.

در این بین، هند از تاكتیك های آمریكا برای متوقف كردن خرید نفت ایران كه یكی از شركای تجاری باسابقه دهلی نو به حساب می آید، ناخشنود است.

برنامه ای كه هند از آن حذف شد، سیستم عمومی ترجیحات نام داشت كه برای كمك به كشورهای در حال توسعه برای ریشه كنی فقر طراحی شده بود. حدود ۵ میلیارد دلار از ۸۳.۲ میلیارد دلاری كالایی كه هند سال میلادی گذشته به آمریكا صادر شد، از پرداخت تعرفه معاف شده بود.
1398/03/11
16:10:58
4537
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , تجارت , خودرو , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات