بورس بر خلاف بازار ارز پیش رفت

بورس بر خلاف بازار ارز پیش رفت

متخصص فلز: امروز بر خلاف آنچه در بازار ارز صورت گرفت و قیمت ها كاهشی بود، فعالان بازار سرمایه شاهد استمرار رشد فاكتورهای بازار بودند؛ بطوریكه شاخص كل توانست به كانال 250 واحدی نزدیك كند. گروه های خودرو، شیمیایی و فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، امروز (۱۹ تیرماه) از شروع باز شدن معاملات در بورس اوراق بهادار تهران قیمت بیشتر سهم ها به روند صعودی ادامه داد و متعاقب آن شاخص بازده كل نقدی و قیمتی نیز رشد كرد و در نهایت با افزایش ۹۰۵ واحدی به رقم ۲۴۹ هزار و ۶۲۲ واحد رسید. شاخص كل هم وزن نیز با ۳۷۹ واحد افزایش تا رقم ۶۱ هزار و ۸۹ واحدی بالا رفت.
در عین حال شاخص آزاد شناور با ۷۱۱ واحد افزایش تا رقم ۲۷۹ هزار و ۵۰۰ واحدی بالا رفت و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۱۰۱۹ و ۲۱۵ واحد رشد كردند.
گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، گروه مپنا و پتروشیمی خارك هر كدام به ترتیب ۲۳۶، ۲۱۱ و ۱۱۶ واحد به رشد فاكتورهای بازار سرمایه كمك كردند و در طرف مقابل مخابرات ایران، پتروشیمی خلیج فارس و توسعه معادن و فلزات هر كدام به ترتیب ۱۰۲، ۹۴ و ۸۱ واحد به كاهش شاخص ها دامن زدند.
خودرویی ها امروز با ارزش معاملات بیشتر از ۱۰۵ میلیارد تومان بیشترین ارزش را به خود اختصاص دادند. حجم معاملات این گروه نیز به رقم حدود ۴۸۹ میلیون سهم و اوراق مالی رسید. برخلاف روز گذشته بیشتر نمادهای گروه خودرو و ساخت قطعات با افزایش قیمت مواجه گشتند و در بعضی از سهم های شاخص ساز این گروه با صف خرید روبرو بودیم.
شیمیایی ها با ارزش معاملات حدود ۸۷ میلیارد تومان به حجم معاملات ۱۱۲ میلیون سهم رسیدند و در جایگاه دوم از نظر ارزش بازار قرار گرفتند.
فلزات اساسی، بانك ها، سرمایه گذاری ها و گروه مواد دارویی در رتبه های بعدی از لحاظ ارزش بازار بودند. امروز در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت به ۱۸۳ و تعداد نمادهای منفی به ۱۴۳ رسید.
در فرابورس تهران نیز تعداد نمادها مثبت ۱۲۵ و تعداد نمادهای منفی ۷۳ نماد بود.
ارزش معاملات بورس به عدد ۹۸۸ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم سه میلیارد سهم و اوراق مالی را رد كرد. همین طور تعداد معاملات عدد ۲۹۲ هزار و ۵۵۰ را تجربه نمود.
آیفكس نیز با رشد ۳۲.۲و احدی روبرو شد و عدد ۳۲۵۴ را تجربه نمود. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۱۰۶۷ را تجربه نمود و حجم معاملات به ۲.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.1398/04/19
15:26:02
4645
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , بورس , پتروشیمی , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات