محسنی اژه ای: چرا باید معادن را افرادی خاص داشته باشند؟

محسنی اژه ای: چرا باید معادن را افرادی خاص داشته باشند؟

به گزارش متخصص فلز معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: نباید اجازه دهیم كه شكاف طبقاتی ایجاد شود كه این امر وظیفه مهم قوه قضائیه، دولت و مجلس در گام دوم انقلاب است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای، امروز ۲۸ مرداد، در دیدار با چهره های شاخص استانی و نشست تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار نمود: یكی از اركان این بیانیه ارتقا بینش سیاسی است.
وی ادامه داد: در میان تمام مخلوقات موجودی كه قابل تحسین است، انسان است و انسان تنها مخلوقی است كه به اعلا علیین می رسد و یا می تواند به افسل سافلین سقوط كند در صورتیكه سایر مخلوقات این خاصیت را ندارند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینكه اگر انسان قوه عقل را به درستی به كار گیرد می تواند به بالاترین درجه برسد و اگر به درستی استفاده نكند به پایین ترین درجه سقوط می كند، اشاره كرد: خداوند با اینكه قدرت تفكر به انسان عطا كرد اما او را رها نكرد، اما در عین حال انسان ضعیف است و باید به او كمك كرد كه به درجه نهایی برسد.

محسنی اژه ای با اشاره به اینكه خداوند هزاران پیامبر برای هدایت انسان فرستاد، اضافه كرد: دین از این امت می خواهد بعنوان الگو برای تمام موجودات در پیشگاه خداوند در این دنیا و روز قیامت معرفی شود.

وی اشاره كرد: دشمن تبلیغات و تریبون ها را به كار گرفته اما امروز جمهوری اسلامی ایران موثرتر و كلامش نافذتر لست اما دشمن ذلیل تر است.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینكه اكمال و اتمام دین به اتمام نعمت برای مردم بود، اضافه كرد: امروز در زمان غیبت ولی امر و نائب امام زمان (عج) است كه ادامه دهنده راه پیامبر(ص) و امامان است.

محسنی اژه ای با اشاره به اینكه اگر عدالت می خواهیم باید حول محور ولایت قرار گرفته، از آنان اطاعت نماییم و اثرپذیری داشته باشیم، اظهار نمود: باید بینش خودرا نسبت به ولایت فقیه تكمیل نماییم.

وی با اشاره به اینكه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بر توسعه عدالت تاكید دارند، اشاره كرد: باید كفه عدالت را در تقسیم امكانات ارتقا ببخشیم و عدالت را در توزیع همه امكانات گسترش دهیم.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینكه باید از فرصت ها و بهره مندی همه از آن به عدالت رفتار شود، اضافه كرد: چرا كاری كردند كه ارز كشور در اختیار افرادی خاص باشد؟ چرا باید معادن را افرادی خاص داشته باشند؟ چرا باید فقط افرادی خاص بتوانند از امكانات عمومی و بیت المال كشور استفاده كنند؟

محسنی اژه ای افزود: نباید توزیع مایحتاج عمومی مردم در انحصار گروه خاصی قرار گیرد، قدم اول این است كه باید برای همه مردم بستری فراهم گردد كه بتوانند از امكانات عمومی، فرصت ها و مواهب الهی در حد توان، استعداد و تلاش خود استفاده كنند.

وی اشاره كرد: نباید اجازه بدهیم كه شكاف طبقاتی ایجاد شود كه این امر وظیفه مهم قوه قضائیه، دولت و مجلس در گام دوم انقلاب است.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینكه سهم ما در گام دوم انقلاب این است كه جلوی خیلی از تبعیض ها را بگیریم، تصریح كرد: در یك پرونده از بین ۶۳۰ صرافی مجاز، ۱۵ صرافی را انتخاب كردند و دلار و ارزها را در اختیارشان گذاشتند كه با این امر آنچه به دست مردم می رسد، با ارزی كه بانك مركزی فروخته فرق می كند.
منبع:

1398/05/28
21:03:59
4679
5.0 / 5
تگهای خبر: دولت , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات