اردكانیان: مسائل باقیمانده بین ایران و روسیه برای ساخت نیروگاه هرمزگان حل شد

اردكانیان: مسائل باقیمانده بین ایران و روسیه برای ساخت نیروگاه هرمزگان حل شد

به گزارش متخصص فلز وزیر نیرو با اشاره به دستاوردهای سفر خود به مسكو اظهار داشت: در این سفر مسائل باقیمانده برای راه اندازی نیروگاه 1400مگاواتی هرمزگان میان ایران و روسیه حل شد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان در حاشیه جلسه هیئت دولت تصریح كرد: سیاست ما به صورت كلی این است كه به سمت مشاركت صددرصدی بخش خصوصی در تولید برق حركت نماییم. البته در آینده به دنبال آن هستیم كه شرایطی را فراهم نماییم كه مشاركت بخش خصوصی صرفا محدود به تولید نباشد، بلكه برای شبكه های انتقال هم سازوكارهایی را پیشبینی نماییم تا بخش خصوصی بتواند در این بخش هم سرمایه گذاری كند.

وزیر نیرو خاطرنشان كرد: هم اكنون وزارت نیرو فقط در بخش تولید برق حدود ۳۸ درصد نیروگاه ها را در اختیار دارد و مابقی را بخش خصوصی مدیریت می كند.

اردكانیان درباره دستاوردهای سفر اخیرش به روسیه اظهارداشت: یكی از مهمترین نتایج این سفر حل و فصل مسائل باقیمانده پیرامون عملیاتی شدن قرارداد راه اندازی نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریك هرمزگان بود كه این مسئله حل شد. این مساله در ملاقات آتی روسای جمهور ایران و روسیه كه در آنكارا برنامه ریزی شده است، مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تمام امضاهایی كه باید برای الحاقیه قرارداد نیروگاه سیریك تكمیل شود، به سرانجام خواهد رسید.

وزیر نیرو با اشاره به اینكه كل اعتبار درنظر گرفته شده برای راه اندازی این نیروگاه بالغ بر ۱.۲ میلیارد دلار برآورد شده است، تصریح كرد: انتظار ما این است كه در فاصله دو یا سه ماه آینده حدود ۲۲۰ میلیون دلار از اعتباری كه برای راه اندازی این نیروگاه در نظر گرفته شده است، پیمانكار مربوطه بتواند به كارگاه بیاورد.
1398/06/13
20:22:46
4497
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات