اظهارات وزیر صنعت درباره حذف گردنگیر نصب فیلتر دوده در خودرو های دیزلی

اظهارات وزیر صنعت درباره حذف گردنگیر نصب فیلتر دوده در خودرو های دیزلی

به گزارش متخصص فلز وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره موافقت معاون اول رئیس جمهوری با درخواست یك شركت تولیدكننده خودرو های دیزلی درباب حذف گردنگیر نصب فیلتر جذب ذرات معلق در خودرو های دیزلی تا زمان رفع تحریم های اعمالی مقابل كشور، اظهار نمود: در شرایط عادی وزارت صنعت نیز مخالف حذف این قطعه است اما به سبب شرایط تحریمی امكان تامین برخی تجهیزات وجود ندارد.


رضا رحمانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در صنایع مختلف مسائل زیست محیطی اساسا لحاظ می شود و در وزارت صنعت نیز توجه به مسائل زیست محیطی را یك وظیفه می دانیم.
وی افزود: بتازگی مباحثی درباب استانداردهای جدید مطرح گردیده است و شورای عالی استاندارد نیز جلساتی در این خصوص برگزار كرده كه به نظر من مباحث مطرح شده در آن شورا باید به اطلاع مردم رسانده شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: استانداردهای ما در گذشته ۵۵ گانه بود اما بعدا این استانداردها به استانداردهای ۸۴ گانه افزایش پیدا كرد. بعد از اعمال تحریم ها ۶۳ مورد از استانداردهای مصوب اجرا شده است و مابقی به سبب عدم امكان تامین تجهیزات مربوطه به خاطر اعمال تحریم ها اجرا نشده است.
رحمانی با تاكید بر اینكه قوانین درباب اجرای همه استانداردها همچنان لازم الاجرا است، اظهار نمود: تنها درخواستی از طرف یك شركت خودروساز برای تمدید مهلت عدم رعایت یك استاندارد مطرح گردیده است كه موافقت با این درخواست موقتی بوده و بحث درباره استفاده از قطعه مربوطه كه یك فیلتر جذب ذرات معلق است، منتفی نشده است.
وی با اشاره به تاكیدات وزارت صنعت بر اجرای استانداردهای مربوطه اظهار داشت: درباب كالاهایی كه امكان تامین ارز یا امكان واردات آنها وجود ندارد، تصمیمات مقطعی گرفته می شود. در عین حال ما در تلاش هستیم تا حد امكان تامین كالاهایی كه امكان ساخت آن در داخل وجود دارد را در برنامه های خود قرار دهیم.
رحمانی درانتها درباره مخالفت سازمان محیط زیست درباب حذف استفاده از فیلتر جذب ذرات معلق در خودرو های دیزلی، اشاره كرد: وزارت صنعت در شرایط عادی نیز مخالف این اقدام است.
منبع:

1398/06/28
12:42:56
4308
5.0 / 5
تگهای خبر: تجارت , تولید , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات