مصرف انرژی در ایران چقدر است؟

مصرف انرژی در ایران چقدر است؟

به گزارش متخصص فلز مدیرعامل شركت بهینه سازی مصرف سوخت اظهار داشت: بر مبنای آمار ترازنامه هیدروكربنی كشور در سال ۱۳۹۵ مصرف نهایی انرژی در ایران در بخش خانگی معادل ۳۹۶ میلیون بشكه نفت خام، در بخش حمل و نقل معادل ۳۱۹ میلیون بشكه نفت خام و در بخش صنعت معادل ۳۳۰ میلیون بشكه نفت خام بوده كه این اعداد نسبت به آمار جهانی بسیار بالا است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، محسن دلاویز امروز در مراسم امضای قرارداد برق دار كردن ۷۵ هزار حلقه چاه كشاورزی بین شركت بهینه سازی مصرف سوخت و شركت توانیر با تاكید به این مساله كه روند كنونی مصرف راه به توسعه نمی برد و تغییر این روند نیازمند عزم ملی است تصریح كرد: ظرفیت صرفه جویی در مصرف سالانه انرژی كشور معادل ۵۰۰ میلیون بشكه نفت خام وجود دارد.
وی با اشاره به اینكه فرهنگ مصرف ایران نیازمند بازبینی است خاطرنشان كرد: در شرایط كنونی باید با بهینه سازی مصرف سوخت شرایط كشور را مدیریت كرد. چون كه حالا مصرف انرژی در ایران سه برابر بیشتر از میانگین جهانی و پنج برابر بیشتر از میانگین كشورهای پیشرفته است.
به قول وی در بخش حمل و نقل در ایران ۱.۵ تا دو برابر میانگین جهانی انرژی مصرف می شود كه در مجموع این اعداد و ارقام می توان اعلام نمود كه بهینه سازی مصرف سوخت یك بازی برد برد است. چون كه نه تنها باری بر بودجه عمومی كشور اضافه نمی گردد بلكه به واسطه ملاحظات زیست محیطی و مسائل پیرامونی فواید زیادی برای كشور عاید می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد قرارداد امضا شده برای برق دار كردن ۷۵ هزار حلقه چاه كشاورزی اظهار داشت: این مبادرت به صرفه جویی ۷۵۰ میلیون لیتری در مصرف نفت و گاز منتج می شود كه به اعتقاد من یك اقدام خوب در حوزه بهینه سازی مصرف سوخت است.1398/07/10
22:56:36
4597
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , صنعت , كشور , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات