با كمك فناوری نانو صورت گرفت

ساخت پایلوت تصفیه پساب آب و روغن به روش هوشمند

ساخت پایلوت تصفیه پساب آب و روغن به روش هوشمند

متخصص فلز: پژوهشگران دانشگاه كاشان با استفاده از فناوری نانو، موفق به ساخت پایلوت تصفیه پساب آب و روغن به روش هوشمند شدند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، دكتر همدانیان رئیس پژوهشكده علوم و فناوری نانوی دانشگاه كاشان با اشاره به اینكه این طرح توسط تیم بستا فناوران ایران متشكل از دانشجویان این دانشگاه انجام شده است، اظهار داشت: این فناوری با استفاده از نانومواد سه بعدی آئروژلی است كه خواص آن با تكنولوژی كامپوزیت و اصلاح سطح ارتقا یافته و توانایی حذف كامل روغن از آب به صورت پیوسته را دارد.
وی از مزایای این سیستم نسبت به روش های متداول، كاهش هزینه و فضای لازم برای تصفیه پساب و افزایش بازده تصفیه ذكر كرد و اضافه كرد: نمونه پایلوت این سیستم در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب ایران، رونمایی گردید و مورد استقبال صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، شركت های صنعتی و فعالان تصفیه آب و پساب قرار گرفت.
دكتر همدانیان اشاره كرد: همین طور هیاتی از كشور چین به سرپرستی معاون پارك علم و فناوری محیط زیست این كشور از این سیستم بازدید كردند و مذاكراتی جهت فعالیت های برون مرزی برای استفاده از این فنآوری صورت پذیرفت.
تیم بستا فناوران ایران متشكل از مهدی اعتمادی، حامد بنانی فرد، حامد شادان فر و نازنین مصلح از دانشجویان دانشگاه كاشان است.
منبع:

1398/07/13
22:18:14
4577
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات