تنظیم بازار با كمك اتحادیه ها امكان پذیر است

تنظیم بازار با كمك اتحادیه ها امكان پذیر است

به گزارش متخصص فلز ایسنا/لرستان معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اظهار داشت: اعتقاد شخصی و اداری ما این است كه با عنایت به تنوع واحدهای صنفی و پراكندگی آنها، تنظیم بازار بدون كمك اعضای اتحادیه ها و اصناف امكان پذیر نیست.


فریبرز حسامی در جلسه اعضای اتحادیه ها و اصناف و بازاریان، اظهار نمود: باتوجه به شرایطی كه امروز بر بازار حاكم است، انتظار می رود كه اتحادیه ها بیشتر از گذشته روی اعضای خود نظارت داشته و در این راستا به كمك ما بیایند.
وی با اشاره به حجم بالای ماموریت، قلت نیرو و كمبود اعتبارات سازمان صمت در ارتباط با بازرسی از صنوف و بازاریان، عنوان كرد: وزارت صمت به جز بیمارستان ها و كالاهای بیمارستانی باید روی تمام صنوف نظارت داشته باشد.
حسامی تاكید كرد: با این شرایط امكان نظارت بهینه بر صنوف را نداریم.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به این كه ما در استان به ازای هر ۱۴ پروانه فعالیت یك واحد صنفی داریم، بیان كرد: مطالبات مردم از ما پرونده های ماست و طبق قانون تعزیرات مواردی رابه تعزیرات ارجاع می دهیم، با این وجود ۲۰۵ میلیارد تومان پرونده تهیه شده است.
وی با اشاره به این كه اگر ما چند نرخی و گران فروشی داریم دلیلهای ساختاری دارد، اضافه كرد: ما در سطح فروشگاه های زنجیره ای با مشكل تنوع قیمت در عرضه مواجه هستیم.
حسامی افزود: یكی دیگر از مشكلات ما وجود كالاهای تقلبی در سطح بازار تقاضاست كه در این رابطه امسال نسبت به سال قبل با ۲۰۳ درصد رشد پرونده مواجه هستیم.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تاكید كرد: اعتقاد شخصی و اداری ما این است كه با عنایت به تنوع واحدهای صنفی و پراكندگی آنها، تنظیم بازار بدون كمك شما اعضای اتحادیه ها و اصناف امكان پذیر نیست.
وی با اشاره به لزوم نقش پذیری اتحادیه ها خصوصاً در شرایط كنونی، عنوان كرد: در استان ستادی تشكیل شده كه هر روز نیازمندی ها را به وزارت اعلام می كند
حسامی با بیان این كه بنای ما بر مچ گیری نیست، اشاره كرد: در لوازم یدكی اختلاف ۱۸۰ درصدی داریم و كارهای تقلبی زیاد است كه در جهت نظارت و كنترل بازار ستاد ویژه ای از سازمان صمت، تعزیرات حكومتی و اتاق اصناف تشكیل شده است.
این مسئول با تاكید بر این كه بازار را باید به دست بازاریان سپرد، عنوان كرد: از جانب وزارت صمت ۱۰۰ كالا معرفی شده كه باید رو آنها نظارت شود و تابحال در این كالاها ممنوعیت و كمبودی نداشته ایم.
وی با اشاره به مشكلات به وجود آمده در زمینه حمل و نقل درون شهری و برون شهری با محوریت پلاك سفیدها، بیان كرد: تابحال در بخش كالایی تنش خاصی نداشته ایم.
حسامی با تاكید بر این كه محور فعالیت ما كنترل روانی جامعه است، افزود: اقدامات كنترلی را به صورت چكشی اعمال نمی نماییم، بلكه در دستور كار است كه چند كانكس در سطح شهر مستقر نماییم كه نیروهای ما در دسترس و در كنار مردم باشند.
این مسئول با اشاره به این كه از نظر كار كارشناسی و اجرایی مجموعه بازار به شدت از ما دور است، عنوان كرد: انتظار داریم كه اتحادیه ها در بازرسی های ما حضور داشته باشند كه بتوانیم روند پرونده سازی را برعكس كرده و فرآیندها را اصلاح نماییم كه دیگر درگیر این همه فرآیندهای متقلبانه نشویم.
منبع:

1398/09/04
22:59:19
4309
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , تجارت , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات