معاون وزیر كشور مطرح كرد

وجود ۵۰۰۰ خودرو بلاتكلیف در گمرك

وجود ۵۰۰۰ خودرو بلاتكلیف در گمرك

به گزارش متخصص فلز ایسنا/بوشهر معاون وزیر كشور عنوان كرد: در جهت برنامه توسعه ۲ ساله استان ها، عملیاتی كردن راه آهن بوشهر-شیراز و منطقه آزاد تجاری صنعتی بوشهر و همینطور طرح منطقه ویژه اقتصادی شمال استان، ۳ طرح اولویت دار استان بوشهر اعلام شده است.


بابك دین پرست ظهر امروز در جلسه مشترك ستاد اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: استان بوشهر شجاعانه آمار واحدهای فعال و غیر فعال خودرا ارائه كرده و تلاش خوبی نیز در حل مشكلات این واحدها و رونق تولید داشته است.
وی افزود: دیدید كه جنگ اقتصادی چقدر دشوار است و ما باید با اشتغال و تولید پشتیبانی لازم را از رزمندگان این جنگ داشته باشیم.
این مسئول با اشاره به برنامه توسعه ۲ ساله استان بوشهر اشاره كرد: در دیدار ۳۰ مرداد امسال هیئت دولت با مقام معظم رهبری چند موضوع مهم ابلاغ گردید كه بعنوان سند استراتژیك دولت و نصب العین همه مدیران دولتی جهت تحقق قرار گرفته است.
به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر كشور اشاره كرد: خوشبختانه استان بوشهر به درستی احیاء واحدهای راكد و غیر فعال را در دستور كار خود قرار داده است.
دین پرست اظهار نمود: عینا در نامه رئیس جمهور به وزیر كشور نوشته شده است كه اولویت بندی مسائل اصلی كشور و پیگیری آنان بدون پرداختن به حواشی در مدت ۲ ساله باقی مانده از دولت، و رفع مشكلات تولیدكنندگان بعنوان رزمندگان جنگ اقتصادی با جدیت دنبال شود.
وی تصریح كرد: توجه به عدالت اجتماعی و ریشه كنی فقر اهمیت بسیار بالایی دارد، برای اینكه هدف تنها تولید ثروت نیست بلكه توزیع عادلانه آن نیز مدنظر است.
این مسئول بیان كرد: رئیس جمهور محترم تكلیف كرده كه استانداری ها بایست با ارائه برنامه های دو ساله خود طرح های اولویت داری كه مطالبه واقعی مردم هستند را تدوین نماید كه این طرح ها باید تا آخر عمر دولت حتما تحقق یابند.
معاون وزیر كشور اظهار داشت: استان بوشهر برنامه های خوبی را در مدت مقرر عرضه كرده و ۳ طرح اولویت دار این استان عملیاتی كردن راه آهن بوشهر-شیراز، عملیاتی شدن منطقه آزاد تجاری صنعتی بوشهر و همین طور طرح منطقه ویژه اقتصادی شمال استان را اعلام شده است.
بابك دین پرست اضافه كرد: تعداد واحدهای مشكل دار كشور تا اختتام شهریور ماه امسال، یك هزار و ۲۸۱ واحد بوده است كه از سال ۹۱ این آمار را از حدود یك هزار و ۹۳۱ و با وجود تحریم های ظالمانه ای كه برای هدف قرار دادن اقتصاد ما به وجود آمده است به یك هزار و ۲۸۱ واحد رسانده ایم.
این مقام مسئول عنوان كرد: از حیث برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی در سال ۹۸ استان بوشهر از نظر تعداد جلسات رتبه دوم و از حیث مصوبه ها نیز رتبه اول را داشته است.
وی اظهار نمود: سال قبل بعد از پاره ای اتفاقات در نامه ای به رئیس جمهور اعلام كردیم كه لازم است با شكستن بعضی از انحصارها همه بنادر كشور فعال شوند تا مردم از مزایای آن كه رونق اقتصادی و اشتغال است بهره مند شوند.
معاون امور اقتصادی وزیر كشور با اشاره به خودروهایی كه در گمرك رسوب كرده اند، اظهار داشت: در گزارشی اعلام گردید كه ۵ هزار خودرو در گمركات كشور وجود دارد كه دستور بررسی این مساله ابلاغ گردید و بعد از انجام بررسی و برگزاری جلسات پیشنهاد نهایی این بود كه حدود ۵ هزار خودرو بلاتكلیف در گمرك با هماهنگی دستگاه های مرتبط ساماندهی گردد.
دین پرست با اشاره به موضوع كشتی بوشهر- قطر و نیاز به رسیدگی این مساله عنوان كرد: این كشتی در هر سفر نیاز به ۱۰۰ تن سوخت دارد. در این موارد واقعا آدم دلش می سوزد و باید وضعیت آن معلوم شود، چون سرمایه گذاری شده، كشتی گرندفری از خرداد ماه در بوشهر پهلو گرفته و نیاز به رسیدگی عاجل دارد. لازم است كه فكری برای حل این مشكل شود و با در نظر گرفتن تمام مستندات قانونی، پیشنهاداتی برای حل مشكل و بررسی امكان بهره برداری از آن ارائه شود.
وی عنوان كرد: رئیس جمهور با تاكید بر گسترش ارتباط استانداران با نخبگان اجتماعی، اقشار مختلف دانشگاه ها، فعالان اقتصادی و رسانه ها خواسته است تا از همه این ظرفیت ها برای شناسایی بهتر مسائل و كمبودها و چاره ها و همین طور افزایش امید و انسجام اجتماعی، شناسایی راهكارهای مبارزه با رانت و فساد، بهبود مدیریت اقتصادی و افزایش تاب آوری اجتماعی و اقتصادی در مقابل تحریم ها استفاده گردد.
معاون وزیر كشور با تسلیت شهادت ناجوانمردانه فرزند برومند این مرزوبوم، سردار سلیمانی اظهار داشت: خیلی از مردم این كره خاكی امنیت امروز خودرا اساسا مدیون جانفشانی ها و رشادت های این مرد بزرگ هستند.1398/10/19
19:58:46
4399
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات