رئیس مجلس شورای اسلامی:

وزارت نفت باید به خوزستان توجه خاصی داشته باشد

وزارت نفت باید به خوزستان توجه خاصی داشته باشد

به گزارش متخصص فلز رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خوزستان مشكلات فراوانی دارد و وزارت نفت باید توجه خاصی به این استان داشته باشد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، علی لاریجانی عصر سه شنبه در شورای برنامه ریزی استان خوزستان اظهار نمود: سیل را نباید بلا بدانیم و اصل سیل كه در ذهن با خسارت متبادر می شود درست نیست و می تواند منافع بسیاری داشت كه از آن جمله می توان به افزایش تولید محصولات كشاورزی اشاره نمود.
وی اضافه كرد: معمولاً در حوادث وسط میدان هستیم ولی بعد حوصله مدون كردن مدیریت ها و بررسی نقاط ضعف و قوت را نداریم؛ باید با فرض اینكه وارد دوره ترسالی شدیم باید بدانیم نقاط ضعف و قوت ها در برخورد و مقابله با سیل خوزستان چیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه در زمینهٔ لایروبی انهار و راه اندازی كانال های سیلاب بر ضعف داریم، افزود: باید به جبران كمبودها دراین زمینه كمك گردد و منابع لازم را به آن اختصاص داد؛ حتی می توان از ظرفیت ها و توانمندی های سپاه نیز بهره مند شد.
لاریجانی عنوان كرد: فاضلاب اهواز مسئله بسیار مهمی است كه مقام معظم رهبری نیز دراین زمینه تأكیدات بسیاری داشتند؛ امیدوارم در بودجه سال آینده این مسئله را پایدار نماییم و این مشكل ظرف چند سال حل شود.
وی بیان كرد: برحسب اینكه شرایط خاصی داریم باید اختیارات استاندار را متناسب با هر شرایط افزایش داد؛ البته باید پیشنهادات هدفمند بمنظور انجام سریع تر و درست تر را با در نظر گرفتن اینكه اخلالی به چارچوب های ملی وارد نمی كند، به ما عرضه كنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه وزارت نفت باید به استان خوزستان توجه خاصی داشته باشد، اظهار داشت: اعداد و ارقام فعلی كه وزارت نفت پرداخت می كند باتوجه به میزان فعلی فروش نفت كشور عاقلانه است؛ باید با همكاری بین بخشی این مشكل عدم پرداختی نفت از عوارض آلایندگی را حل كرد.
لاریجانی اشاره كرد: باید به خوزستان بعنوان یك جایگاه مهم در كشور نگاه هدفمندی داشت؛ اگر اختیارات خاصی به خوزستان تفویض شود نیز امتیازی است كه عادلانه می توان در حق آنها قائل شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: در حركت داخلی خوزستان باید امید داشته باشیم تا بتوانیم یك حركت پویا در توسعه استان را شاهد باشیم.
وی روحیه مثبت و ارائه ایده های جدید را راهكاری مناسب برای تند شدن چرخ توسعه استانها دانست و بیان كرد: توجه به خوزستان در سطح ملی وجود دارد ولی كمی منابع وجود دارد و در صورت ارائه پیشنهادات مستند می توانیم افزایش درآمد و منابع را رقم بزنیم.
لاریجانی درانتها اظهار داشت: امیدوارم انتخابات خوبی پیش رو داشته باشیم و همه یكپارچه در انتخابات باشند؛ راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز پشتوانه جدی برای حضور در انتخابات است.


منبع:

1398/11/15
23:10:28
4257
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , تولید , فروش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات