طرح دولت برای جبران آسیب كرونا

چه كسانی و چقدر بسته حمایتی می گیرند؟

چه كسانی و چقدر بسته حمایتی می گیرند؟

متخصص فلز: طبق برآوردهای اولیه حدود 4.5 میلیون خانوار مشمول دریافت بسته حمایتی جبران لطمه كرونا شده اند؛ سه میلیون از خانوارهایی هستند كه شغل موقت داشته و آنرا از دست داده اند و 1.5 میلیون خانوار نیز از بین یارانه بگیرانی هستند كه از قبل هم هیچ شغلی نداشته اند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، با فراگیر شدن ویروس كرونا كه روال عادی زندگی و كسب و كار مردم را تحت تاثیر قرار داد، لازم بود صاحبان كسب و كار و خانوارها به صورتی مورد حمایت قرار گیرند. به هر صورت در این جریان بخشی كار خودرا هر چند برای مدتی از دست دادند و گرفتار لطمه شدند.
بر این اساس پیشنهاد حمایت مالی دولت از خانوارها مطرح بود تا اینكه بتازگی اعلام گردید بسته های حمایتی برای جبران لطمه ناشی از كرونا پیش بینی شده كه شامل افراد بدون درآمد ثابت می شود.
در حالی نوع پرداخت ها یا نحوه شناسایی و مشمولیت افراد مورد توجه بود كه در تازه ترین توضیح رئیس عوض پور -رئیس امور سلامت و راه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه - هم اكنون دو گروه مشمول دریافت این بسته حمایتی شده اند.
طبق برنامه تعیین شده، گروه اول كسانی هستند كه شغل موقت داشته و آنرا از دست داده اند؛ همچون كارگران ساختمانی، كارگران روزمزد، كارگران رستوران ها، دستفروش ها یا حتی رانندگان تاكسی كه قرار شده برای آنها طرح خرید اعتباری و به تناسب افراد خانوار در نظر گرفته شود؛ به نحوی كه برای خانوار یك نفره یك میلیون و دو نفر به بالا تا دو میلیون تومان پرداخت خواهد شد.
اما ظاهرا خرید اعتباری كه برای این گروه پیش بینی شده در چارچوب تسهیلات چهار درصد خواهد بود. برای پرداخت این تسهیلات باید در ابتدا وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اصناف و اتحادیه ها افراد مشمول را شناسایی كند؛ بدین جهت از یكشنبه ۲۵ اسفند سامانه ثبت نام متقاضیان شروع به كار خواهدنمود. با توجه به این كه باید در ابتدا این افراد ثبت نام و شناسایی شوند، مسئولان سازمان برنامه و بودجه می گویند تا انتهای اسفند یا هفته ابتدایی فروردین بسته های حمایتی این گروه پرداخت خواهد شد.
۱.۵ میلیون خانوار یارانه بگیر مشمول بسته حمایتی كرونا شدند
اما گروه دیگری كه برای آنها بسته حمایتی در نظر گرفته شده است، حدود ۱.۵ میلیون خانوار از جمعیت یارانه بگیران را شامل می شوند كه هیچ شغلی ندارند؛ یعنی حتی شغل موقت هم نداشته اند. قرار نیست كه برای این گروه تسهیلات اعتباری در نظر گرفته شود، بلكه به تناسب اعضای خانوار مبلغی پرداخت خواهد شد؛ بطوریكه برای خانوار تك نفره ۲۰۰ هزار تومان، دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار و پنج نفره و بالاتر ۶۰۰ هزار تومان است.
بسته حمایتی هفته آینده در كارت یارانه شارژ می شود
با توجه به گروه هایی كه تا كنون سازمان برنامه و بودجه برای مشمولیت بسته حمایتی كرونا معرفی كرده است، بنظر می رسد در مرحله اول برنامه ای برای پرداخت به كاركنان و به عبارتی افراد با دریافت ثابت نیست و اگر قرار بر پشتیبانی از كاركنان نیز باشد احیانا بسته ای جداگانه در نظر گرفته خواهد شد.
منبع:

1398/12/23
14:46:39
3436
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , خرید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات